$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

ADEM KAYA’LAR YOK YERE ÖLMESİN!

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE BİR İNŞAATIN ÜÇÜNCÜ KATINDA ASANSÖR BOŞLUĞUNDAN DÜŞEN VE OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBEDEN 46 YAŞINDAKİ ADEM KAYA’NIN ÖLÜMÜ, ERZURUM’DA GÖZLERİ İNŞAATLARA ÇEVİRDİ.

ADEM KAYA’LAR YOK YERE ÖLMESİN!
  • 10.06.2022

GEÇTİĞİMİZ günlerde Kuloğlu Mahallesi’nde yapımı devam eden bir inşaatın asansör boşluğuna düşerek hayata 46 yaşında veda eden 3 çocuk babası Adem Kaya’nın ölümü, inşaatlarda can güvenliği ve işçi sağlığına yönelik önlemlerin alınıp-alınmadığı konusunu gündeme getirdi.

Ailesinin geçimini mobilyacılık yaparak sağlayan Adem Kaya, Kuloğlu Mahallesi’nde uzun zamandan beri yapımı devam eden bir apartman inşaatında; olaydan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklanan inşaat sahibinin (A.A) de hazır bulunduğu sırada, asansör boşluğuna düştü.

Hiçbir güvenlik önleminin alınmadığı, ışıkların yanmadığı karanlık bir ortamda üçüncü kattan yere çakılan ve olay yerinde hayatını kaybeden Adem Kaya, geride üç öksüz çocuk bırakırken, ölümüyle de inşaatlarda can güvenliğine yönelik önlemlerin yeterince alınıp-alınmadığı, kontrollerin sağlıklı yapılıp-yapılmadığı konularını gündeme getirdi.

Özellikle şehir merkezinde yapımı devam eden inşaatların çevre düzenini altüst ettiğini, malzemelerin yollara gelişigüzel yığıldığını, keyfiyetten dolayı hem araç ve hem de yaya trafiğinin aksadığını hatırlatan vatandaşlar, inşaatların her yönüyle kontrol edilmesini istedi, “İnsanlar Adem Kaya gibi yok yere ölmesin, boşuna babasının kesesi den gitmesin” diye konuştular. erzhaber

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ