$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

ALTINOK: TÜRKİYE DÜNYAYA ROL MODEL OLDU!

ALTINOK: TÜRKİYE DÜNYAYA ROL MODEL OLDU!
  • 03.06.2018

SON yılların en popüler bürokratlarından birisi olan ve siyasete girerek Ak Parti’den Erzurum Milletvekili Adayı gösterilen Selami Altınok, sokağa çıktı, esnaf ziyaretlerine başladı, verdiği görüntülerle de “ben bu işi çok da güzel yaparım” dedi.

Kent merkezi ve ilçe gezilerinin yanı sıra esnaf ziyaretleriyle birlikte seçim çalışmalarına devam eden Milletvekili Adayı Altınok, Sanayi’de işyerlerini dolaştı, esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

Ziyaretleri sırasında vatandaşa ülkenin ekonomik verilerini aktaran Altınok, şunları kaydetti:

“Partimiz hayata geçirdiği yatırımlarla sosyal refah artışını her daim vatandaşlarımıza hissettirmiş, yapılan ücret artışları ile çalışanını hiçbir zaman enflasyon altında ezdirmemiştir. Geçmişten günümüze Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan tarım sektörü, son 16 yıllık dönemde uygulamaya konulan tarım politikaları ile önemli başarılar elde edilmiştir. Türkiye’de 2002 yılında çiftçiye verilen destek 1.8 Milyar lira iken, bu rakam 2018 yılında 8 kat artırılarak 14.5 milyar liraya çıkarılmıştır. Son 16 yılda çiftçiye sağlanan doğrudan destek miktarı 105 milyar liradır. Tüm bu teşvik ve destekler ışığında tarım sektöründe büyük bir değişim kaydedilmiş ve tarımsal üretimde verimlilik sağlanarak son 16 yılda tarımsal hasılada 4 kattan fazla artış yakalanmıştır. 2003 yılında Avrupa’daki tarımsal hasılada 4. sırada yer alan Türkiye, 2005 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük tarımsal hasılası olarak 1. sırada yer almaktadır. 24 Haziran’da Cenab-ı Hakk’ın takdiriyle inşallah 16 yıllık güçlü bir birikime sahip olan Türkiye’miz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir şahlanış dönemine girecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ