$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

UNUTMAYIN… YARIN SINAV VAR!

UNUTMAYIN… YARIN SINAV VAR!
  • 11.03.2017

YARIN yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde Erzurum Valiliği bir dizi “önlem” genelgesi yayınladı, özellikle sınavın yapılacağı saatlerde araçların klakson çalmasını yasakladı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınav’nın, aynı zamanda Erzurum’un düşman işgalinden kurtulunun 99. yıldönümü olan 12 Mart’a rastlıyor olması, Vali Seyfettin azizoğlu’nu harekete geçirdi.

Erzurum genelinde,  84 ayrı bina ve 1218 salonda, 3350 yönetici ve sınav sorumlusunun görev alacağı sınavda, 70 engelli olmak üzere toplam 23 749 öğrencinin katılacağını göz önünde tutan Vali Azizoğlu, sınavın sakin, huzurlu bir ortamda yapılmasını sağlamak amacıyla şu önlemlerin alındığını duyurdu:

1- 12.03.2017 Pazar günü sabah saat 09.00’ dan itibaren, aynı gün öğleden sonra saat 13.30’a kadar olan süre içerisinde;

Otoların klakson çalmaları,

Her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle,  dışarı yayın yapılması,

Düğün, asker uğurlama vs. konvoylarının oluşturulması,

Ambulans ve polis otolarının açıl durumlar haricinde, siren çalmaları,

Bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri, Pazar kurulması ve buna benzer her türlü çalışma yapılması, Erzurum ili mülki hudutları dâhilinde yasaklanmıştır.

Bu kuralları ihlal edenlere Emniyet ve Belediye görevlilerince cezai işlem yapılacaktır.

2- Sınavların yapıldığı okullar ve kamu binaları bahçelerine ve çevrelerine sınav günü hiçbir vasıta park ettirilmeyecektir.

3-  12.03.2017 Pazar günü saat 08.00 – 14.00 saatleri arasında sınav yapılacak tüm okullar ve çevrelerinde Emniyet-tertip ve tedbirleri Polis,  Jandarma ve belediye zabıtası tarafından önceden planlanacaktır.

4-  Belediye Başkanlarınca sınav merkezlerine gidecek güzergâhlar levhalarla belirleneceği ve toplu taşıma seferlerinin aksatılmadan sürdürülecektir.

5- Esnaf ve sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı koordinasyonunda ilgili meslek odalarınca yemek ve konaklama hizmetlerinde gerekli kolaylaştırıcı tedbirler alınacaktır.

6- Kredi ve Yurtlar Kurumu, Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her türlü yurt, konaklama ve sağlık tedbirlerinin önceden planlanacaktır.

Her kademedeki personelin ve vatandaşlarımızın öğrencilerimize sakin ve huzurlu bir sınav ortamı yaratılması bakımından hassasiyet göstermelerini önemle rica eder, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ