$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

BURASI İSTASYON, BURASI ERZURUM

BURASI İSTASYON, BURASI ERZURUM
  • 01.09.2017

BULUNDUĞU coğrafyanın “büyükşehir” statüsüne sahip ilk illerinden birisi olan, belediyecilik adına diğer il ve ilçelerden çok daha eski bir kültüre ve deneyime sahip Erzurum’da, ekonomik değeri yüksek çok sayıda bina ve arazinin kaderine terkedilmiş olmasının yanında, arazilerin çöplük halini alması herkesi şok ediyor.

Erzurum’un merkezinde kalan, ama çoğu atıl binası ve arazisi ile sahipsizliğin adresi haline gelen Devlet Demiryolları’na seyirci kalınmasına bir anlam veremeyen vatandaşlar, “Her yönüyle önemli bir değer olan, ama kaderine terkedilen o İstasyon bölgesinden geçince, insan gördüklerine inanamıyor” diye konuşuyorlar.

İnşaat atıklarının ve moloz yığınlarının atıldığı İstasyon Bölgesi’ne sahip çıkılmasını isteyen vatandaşlar, “Çöp yığınlarının arasında insan ‘Büyükşehir Çalışıyor’ uyarı tabelaları insana şaka gibi geliyor. Şükrüpaşa Mahallesi ve Sanayi Semti ile İstasyon’u biri birine bağlayan ve hayli işlek olan yolun hemen yanında bulunan boş depo binaları da ayrı bir üzüntü kaynağı. Demiryolu ağının yeraltına alınması noktasında geçtiğimiz haftalarda açıklaması bulunan Ak Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı’nın kulaklarını çınlatıyoruz. Mustafa hoca’nın yolu acaba buralara düşer mi? Gelse de memleketin halini bir görse” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ