$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

BÜYÜKŞEHİR’İN TATLI ŞİRKETLERİ

BÜYÜKŞEHİR’İN TATLI ŞİRKETLERİ
  • 14.10.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, kuruluş gerekçelerini, “Biz, yapılamayanları yapmak için şirketler kuruyoruz” diyerek izahına çalıştığı belediye şirketlerinin Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan genel kurul tutanakları, bu şirketlerin aynı zamanda “arpalık” olarak kullanıldığı gerçeğini de gözler önüne serdi. Yönetim kurulu başkanının net 5 bin 500, başkan vekilinin net 3 bin 500 lira huzur hakkı aldığını kanıtlayan belgelerin sosyal medyada yayınlanması, infial uyandırdı.

“ERZURUM’A HİZMET AMACIYLA KURDUK” DENİLDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda ardı ardına kurduğu şirketler, kamuoyunda ciddi tartışmaları da beraberinde getirmiş, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen olmak üzere, ilgili kişiler bu şirketlerin Erzurum’a hizmet amacıyla kurulduklarını belirtmişlerdi.

Sayıları konusunda çok net bilginin verilmediği şirketlerin isimleri, bazı internet sitelerinde ve yaptığı haberlerle gündem oluşturan Gündem 25’te, “Bu belgeler günreme bomba gibi düştü” başlığıyla yayınlandı.

İŞTE O ŞİRKETLER

Yayınlanan haberlere göre, Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, 1) Erzurum Kültür Turizm Eğitim Reklam ve Sanat ürünleri San. Tic. A.Ş., 2) Ertansa Erzurum Büyükşehir Belediyesi İnş. Taah. Otomotiv Petrol Ürünleri Gıda Reklam ve Organizasyon Tic. San. A.Ş., 3) Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Turizm ve Tic. A.Ş., 4) Erzurum Spor Kültür Sanat Etkinlikleri ve İşletmeciliği Tic. San. A.Ş., 5) Erzurum Enerji Üretim Dağıtım Doğalgaz Petrol Metal Taşımacılık San. ve Tic. A.Ş., Palandöken Yatırım İnşaat Taahhüt Turizm Mobilya Petrol Ürünleri San. Tic. A.Ş., 6) Erkonut İnşaat Taahhüt İnşaat Malzemeleri Nakliye ve Madencilik Tic. ve San. A.Ş., Ejder Kayak Merkezleri Turizm İnşaat Taahhüt Danışmanlık Organizasyon Fuarcılık San. ve Tic. A.Ş. ile birlikte 7) Esker İnş. Taahhüt Enerji Üretim Hizmet Alımı Gıda ve Deri Mamülleri San. ve Tic. A.Ş. adı altında şirketler kurulduğu duyuruldu.

Sayıları en az 12’yi bulduğu öne sürülen şirketlerin yönetim kurullarında toplam 7’şer üyenin bulunduğu göz önüne getirildiğinde, isimleri duyurulan 7 şirkette toplam 49 kişinin “huzur hakkı” altında her ay yüklü miktarlarda paralar aldıkları da ortaya çıkmış oldu. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Yunus dedi ki:

    Ya allah aşkına saat 22.00 da işten çıkıyoruz eve gidene kadar saat 23.00 oluyor şu seferleri sıklaştırın artık bıktık otobüs bulamamaktan

YORUM YAZ