$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

DEDELER VE NİNELER ÇOCUKLUKLARINI YAŞADI

DEDELER VE NİNELER ÇOCUKLUKLARINI YAŞADI
  • 14.12.2018

ÖZEL Neşe Erberk Anaokulu yönetimi, ilginç bir etkinliğe imza attı ve okulda eğitim gören çocukları, dede ve nineleri ile bir araya getirdi.

“Dedeler ve nineler torunları ile buluşuyor” sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, dede ve nineler torunları ile çocuk oyunları oynadı, söylenen şarkı ve türkülere eşlik ederek, ilginç bir de koro oluşturdular.

Yıldızken’teki okul binasında düzenlenen etkinlik, andımız ve istiklal marşının birlikte okunmasıyla başladı.

Dede ve ninelerini karşılarında görmenin heyecanını duyan çocuklar, yaklaşık 3 saat kadar süren etkinlikte doyasıya eğlendi, öğrendikleri oyunları dede ve nineleriyle birlikte oynayarak keyifli bir gün yaşadılar.

ONLAR YOKSA BİZLER VARIZ

Dede ve ninesi Erzurum’da bulunmayan çocuklara, arkadaşlarının dede ve ninelerinin “onlar yoksa, biz varız” diyerek kucak açtığı minikler, yaşadıkları duygusallığı kısa sürede üzerlerinden attılar.

Okul yönetiminin sıcak ilgisine teşekkür eder dede ve nineler, “Yıllar yıllar sonra çocuk oyunları oynadık, şarkılara, türkülere eşlik ettik, kısacası torunlarımızla birlikte biz de birkaç saatliğine de olsa çocukluğumuzu yaşadık. Dışarıda kış var, kar yağıyor. Ama burada samimiyetten kaynaklanan sıcaklığı hissettik, mutlu olduk” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ