$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

ERZURUM, ERZURUM OLALI BÖYE PROJE GÖRMEDİ!

ERZURUM, ERZURUM OLALI BÖYE PROJE GÖRMEDİ!
  • 02.04.2018

İNSANIN yüreğini hoplatan açıklama DSİ Genel Müdürü Murat Acu’dan geldi. Devlet Su İşleri olarak, Ilıca yolu üzerinde yapılan Bilim, Kültür, Doğa, Tarih ve Eğitim Parkı’nda önemli işler yaptıklarını belirten Genel Müdür Acu, “Erzurum, Erzurum olalı böyle bir proje görmedi” diyerek adeta yürek hoplattı.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan devasa yatırımlar ile şehre önemli katmadeğer kattıklarını açıklayan DSİ Genel Müdürü Murat Acu, baraj, gölet, sulama tesisleri ile Erzurum’da tarımın gelişmesine katkı sağladıklarını, yine taşkın koruma tesisleri ile hem şehir merkezinde ve hem de ilçelerde taşkın riskini azalttıklarını kaydetti.

İÇME SUYU SORUNUNU ORTADAN KALDIRDIK

DSİ olarak Erzurum’un 2045 yılına kadar ihtiyacı olan içmesuyu sorununu da Palandöken Barajı ve 4.880 metre uzunluğunda ki Palandöken Tüneli ile ortadan kaldırdıklarını hatırlatan Genel Müdür Acu, Erzurum’un çehresini değiştireceğini iddia ettiği önemli projeyi de, yaptığı yazılı açıklamada şöyle ifade etti:

“- Ilıca yolu üzerinde inşaatı devam eden Bilim, Kültür, Doğa, Tarih ve Eğitim Parkı’nda, ülkemizin ‘ilk’ rekreasyon amaçlı göletini yapıyoruz. Rekreasyon ve depolama amaçlı yapılmakta olan Aziziye Depolaması,  yüzey alanı ve depolama yönüyle Erzurum’un turizm tesisleri arasında yerini alarak, ülke ve kent ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu projeye Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu çok büyük önem vermektedir.”

ÇOK BÜYÜK BİR PROJE

Aziziye Depolaması projesi kapsamında kazı imalatları, betonarme duvar imalatları, taban drenajlarının yapıldığını belirten Acu, “Aziziye Depolaması, toplamda 670 dönümlük bir alan içerisinde inşa edilecek olan geomembran kaplı biyolojik göletin toplam depolama hacmi 90 bin metreküp, maksimum göl alanı da 85 bin metrekareve göl uzunluğu bin 115 metredir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ