$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

GÜNÜN KEYİFLENDİREN HABERİ

GÜNÜN KEYİFLENDİREN HABERİ
  • 05.09.2020

KENDİNE özgü stili, tavrı, yanık sesi ve esprileri ile hafızalardaki tazeliğini koruyan tattyan ustası, Erzurum’un Türküpaşası Raci Alkır’ın ismi bundan böyle Yıldızkent’te yeni açılan güzel sanatlar lisesinde yaşatılacak.

TRT Erzurum Radyosu’nda uzun yıllar görev yapan, Türk halk müziğine çok sayıda eser kazandıran, derlemeleri dillerden düşmeyen, yurtiçi ve yurtdışı programlarda Erzurum’u hakkıyla temsil eden Raci Alkır’ın isminin, Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’un önerisi, Vali Okay Memiş’in de onayı ile bir okula verilmesi, sosyal medyada ilgiyle karşılandı.

Geçtiğimiz yıllarda kaybettiği babasının isminin önemli bir cadde ya da bulvara verilerek yaşatılması için yoğun çaba harcayan, girişimlerde bulunan, ancak bugüne kadar istediğini bir türlü alamayan Vahit Alkır, karardan duyduğu mutluluğu sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaştı.

Babasının isminin bundan böyle Raci Alkır Güzel Sanatlar Lisesi şeklinde yaşatılacak olmasının başta ailesi olmak üzere Türküpaşa sevenlerini çok mutlu ettiğini belirten Vahit Alkır, incelik gösteren Vali Okay Memiş ve Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz’a teşekkür etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ