$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

HEM KİMLİK ÇIKARTTI, HEM YÜREK HOPLATTI

HEM KİMLİK ÇIKARTTI, HEM YÜREK HOPLATTI
  • 10.04.2018

PASAPORT ve sürücü belgesi işlemlerinin nüfus müdürlükleri tarafından yapılmaya başlandığı şu günlerde, çalışmaları yerinde görmek isteyen Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Nüfus Müdürlüğü’ne çatkapı yaptı. “Kimlik işlemlerimi yaptırmaya geldim” diyen Vali Azizoğlu’nu karşılarında gören çalışanlar, “Bugüne kadar burada bir vali görmemiştik, bizim için büyük sürpriz oldu” dedi, kendisine parmak izi alımı sırasında yardımcı oldular.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredilmesinin ardından nüfus müdürlüklerinden yoğun bir mesai başladı.

Getirilen yeni uygulamayla birlikte, kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerine aynı anda başvuruda bulunmaları halinde tek fotoğraf, parmak izi ve imzası ile işlemler yapılabilecek.

Ülke genelinde olduğu gibi Erzurum’da da pasaport ve sürücü belgesi işlemlerine 2 Nisan 2018 tarihinde başlayan Erzurum Nüfus Müdürlüğü çalışanları,bugün “sürpriz” bir konuğa hizmet verdi, yardımcı oldular.

Çalışmaları yerinde incelemek için Nüfus Müdürlüğü’ne çatkapı yapan Vali Seyfettin Azizoğlu, sürücü belgesi ve diğer vatandaşlık işlemlerini yaptırdı. Tüm evrakları tamamladıktan sonra sıra alan Vali Azizoğlu, pasaport ve sürücü belgeleri iş ve işlemleri için randevu alarak başvuruda bulunan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Yeni düzenlemeyle vatandaşların, pasaport, ehliyet ve kimliklerini tek bir noktadan aldığına dikkat çeken Vali Azizoğlu, “Vatandaşımıza yönelik yapılan hizmetler kolaylaştırılmıştır.  T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerine aynı anda başvuruda bulunmaları halinde tek fotoğraf, parmak izi ve imzası ile işlem yapılabilecek, bu da vatandaşımızın işini kolaylaştırdığı gibi masrafların azalmasını ve boşa zaman kaybının da önüne geçilmesini sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Vali Azizoğlu, önce evraklarını ardından da parmak izi vererek işlemini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ