$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

ILICALI: KURTULUŞU ANLAMALIYIZ!

ILICALI: KURTULUŞU ANLAMALIYIZ!
  • 09.03.2017

ERZURUM‘un düşman işgalinden kurtarılışının 99’ncu yıldönümü nedeniyle TBMM’de gündemdışı söz alan Ak Parti Milletvekili Mustafa Ilıcalı, milletvekillerini Erzurum’un kurtuluşunu anmaya değil, anlamaya davet etti.

On iki Mart 1918 tarihini “Türkü’n kalbi olan Erzurum’un esaretten hürriyete, ölümden hayata kavuştuğu gündür” diye yorumlayan Mustafa Ilıcalı “Bugün Erzurum’un kurutuluşunu anma değil, anlama günüdür. Bu tarih, şanlı askerimizin, bu güzel toprakları, yüksek dağları, mert kanıyla sulayarak, düşmana göğüs geren Erzurum’u karanlık bir günden kurtardığı günün yıl dönümüdür.” diye konuştu. Kurtuluşun ardından geçen 99 yıl içerisinde kadim şehrin, Türk tarihindeki önemli yerini her zaman muhafaza ettiğini söyleyen Ilıcalı, “Erzurum dadaşıyla, milletine örnek olma hüviyetini korumuştur. Bunun güncel en somut örneği, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasıdır. Bu kalkışma sırasında Erzurum, Dadaşın gösterdiği tepki ve sergilediği duruş ile devlete ve millete olan bağlılığının en büyük göstergesi olmuştur” dedi.

Ilıcalı, konuşmasının sonunda, milletvekillerini 12 Mart için İstanbul’da düzenlenecek kutlamalarına davet etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ