$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

İSİM AÇIKLANDI, HERKES ŞAŞKINA DÖNDÜ

İSİM AÇIKLANDI, HERKES ŞAŞKINA DÖNDÜ
  • 29.04.2017

YAKUTİYE Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi ile Büyükşehir Belediyesi Sanatsal ve Mesleki Eğitim Kurumları (ESMEK) Mahallebaşı Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Yöresel Lezzetler Yarışması’nda, bir “erkek” yarışmacı, çok sayıda bayan rakibinin arasından sıyrıldı ve “çorba kategorisi”nde birinci oldu.

Meslek kurslarına devam eden öğrencileri mesleki görgü ve becerilerinin artması anlamında teşvik etmek, sosyal yönlerini ve girişimcilik ruhunu daha da geliştirmek amacıyla ETSO Binası’ndaki Yakutiye Gençlik Merkezi Solunu’nda düzenlenen “Yöresel Lezzetler Yarışması”na 30 kadar yarışmacı katıldı. erzurumdanhaberler.com Genel Yönetmeni Öztürk Akkök’ün de jüri üyeliği yaptığı yarışma büyük ilgi gördü.

Çorba, anayemek ve tatlı’dan oluşan menüye, çeşitli kıstasları ölçü alarak puan veren jüri, yemeklerin sunumu ve lezzeti karşısında puan verirken hayli zorlandı. Kurs öğretmenlerinden Canan Tuvanç’ın sunumunu yaptığı yarışmayı Yakutiye Kaymakamı Ahmet N. Helvacı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Doğan ile Yakutiye Halk Eğitimi Merkezi’nin öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Yapılan değerlendirmede, Fikret Çelik adındaki erkek yarışmacının, bayan rakiplerinin arasından sıyrılarak birinci gelmesi, salonda alkışlarla karşılandı. Ödülünü Yakutiye ilçe Kaymakamı Ahmet N. Helvacı’nın elinden alan Fikret Çelik, çok mutlu olduğunu söyledi. Kaymakam Helvacı, bayan rakiplerini geride bırakan Fikret Çelik’i, bir kez daha alkışlatarak gururlandırdı. Dereceye giren yarışmacılara para ödülü, jüri üyelerine de günün anısına birer şilt hediye edildi. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ