$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

İYİ PARTİ’DE İŞLEM TAMAM

İYİ PARTİ’DE İŞLEM TAMAM
  • 19.12.2018

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mahmut Uykusuz’u belirlediği, adayının ismini de cuma günü yapılacak toplantıda açıklayacağı öğrenildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile Ak Parti arasında ittifak görüşmelerinin çıkmaza girdiği, her partinin kendi adayını gösterme kararı aldığı, dolayısıyla şehir genelinde MHP Adayı Serdar Sevimli rüzgarının estiği bir dönemde, “Bizim siyasi rakibimiz Serdar Hoca değil, Mehme Sekmen’dir” diyerek İYİ Parti’den yana tavır sergileyen Mahmut Uykusuz’un bu davranışının Meral Akşener’i etkilediği kaydedildi.

VEFALI DAVRANIŞ

Mahmut Uykusuz’u aday göstermenin vefalı bir davranış olacağını seçim komisyonu üyelerine ileten Akşener’in bu değerlendirmesinden sonra, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunda nihai karara varıldığı haberi kulislerde yankılandı.

Cuma günü yapılacak toplantıda, aralarında Mahmut Uykusuz’un da bulunduğu çok sayıda belediye başkan adayı isminin kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, büyükşehir adayının isminin açıklanmasının ardından, mevcut aday ile birlikte, ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek için kolları sıvayacaklarını hatırlattı. Cinisli, “Halkımjzın benimseyeceği ve bağrına basacağı isimleri belirlemeye gayret göstereceğiz”dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ