$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

KÜRESEL ISINMA KORKUTUYOR

KÜRESEL ISINMA KORKUTUYOR
  • 23.04.2018

“DAĞLARIN oğlu” olarak bilinen ve Kaçkarlar’ın zirvelerini kendisine mesken tutan Bülent Erkan, küresel ısınmanın ve yaşanan kuraklığın boyutlarını gözler önüne seren fotoğrafları ile yine ilgi uyandırdı.

İki bin on iki yılının 23 Nisan gününde, Kaçkarlar’ın ve o doğal coğrafyada yaşayan ur kekliklerinin fotoğraflarını çekmek amacıyla 2600 rakımlı Akandere Vadisi’ne giden, o günlerde çektiği karlı dağ fotoğraflarını arkadaşları ile paylaşan Bülent Erkan, bu defa da gittiği aynı vadide kar bulamadı.

Bölgede çok ciddi anlamda kuraklık yaşandığını, Erzurum şehir merkezine yağan kar ve yağmurun kendi köylerine damlasının bile düşmediğini hatırlatan Bülent Erkan, “Bizim köyümüz Yedigöl, İspir’e 39 kilometre uzakta bir dağ köyü. Benim hayatım hep buralarda, Kaçkarlar’ın zirvelerinde geçti. Nisan ayının neredeyse sonlarına geldik, henüz bizim buralara yağmur yağmadı. Küresel ısınma nedeniyle karlar da çok çabuk eridi. Böyle giderse hazirana kalmaz her taraf kupkuru olur. İnşallah yağmur yağar. Çünkü tabiatın suya acil ihtiyacı var. Yoksa halimiz harap” diye konuştu. Fotoğraflar: Bülent Erkan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ