$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

OYUNLAR BAYRAĞI SARAYBOSNA’YA GİTTİ!

OYUNLAR BAYRAĞI SARAYBOSNA’YA GİTTİ!
  • 18.02.2017

ERZURUM’da düzenlenen Avrupa Olimpik Gençlik Kış Oyunları (EYOF 2017) son buldu ve oyunlar bayrağı Erzurum’a gelen Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka’ya teslim edildi.

Kış sporları merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erzurum’da 11 Şubat’ta başlayan ve 34 ülkeden toplam 675 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen EYOF 2017’nin kapanış töreni Atatürk Üniversitesi’ndeki Oyunlar Köyü’nde yapıldı.

Kapanış töreni, yarışmalarda ilk üçe giren sporculara madalyalarının verilmesiyle başladı. Madalya töreninin ardından bayrak geçişi yapıldı. Türk bayrağını snowboard slalomda bronz madalya kazanan Aydan Karakulak taşıdı.

SİZLERİ ERZURUM’DA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK

Vali Seyfettin Azizoğlu, yaptığı konuşmada, Avrupa gençlerini Erzurum’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi, “Güzel ülkemizin güzel şehri erzurum’da siz misafirlerimizi bir hafta süresince ağırlamış olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi ve şöyle devam etti:

“Erzurum’a gelerek gençlerimizle, Türk sporcularla çok güzel bir festival yaptınız. Erzurumlular olarak sizleri çok sevdik, umarım sizler de bizleri sevmişsinizdir. İsterdim ki, katılamayan diğer ülkelerin gençleri de burada sizlerle, bizlerle olsalardı da bu güzelliği, neşeyi ve olimpiyat coşkusunu beraberce yaşasaydık. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Vali Azizoğlu, organizasyon bayrağını EYOF’un 2019’da Bosna Hersek’te olması nedeniyle Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka’ya verdi.

Oyunların başladığı gün Kiremitliktepe’deki atlama kulelerinin yanında yakılan EYOF meşalesi de söndürüldü. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ