$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

SITKI SAHİL MÜZİK ZİYAFETİ

Atatürk Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda görevli kızı Derya Eroğlu ile akademisyen ve üniversite öğrencilerinden oluşan seçkin topluluğun seslendirdiği Sıtkı Sahil besteleri beğenilerek dinlendi.

SITKI SAHİL MÜZİK ZİYAFETİ
  • 20.03.2022

YILLAR önce doğup, büyüdüğü memleketinden adeta koparılan, rotasını çevirdiği Balıkesir’de kendine yeni bir dünya kuran, zaman içinde yaptığı besteleri ile dikkat çeken ve yüzlerce eserin altına imza atan Dere Mahalleli Sıtkı Sahil’e ait şarkılar, dün akşam İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin sahnesinde yankılandı.

Balıkesir’de yaşıyor olmasına rağmen, çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği; caddesinde, sokağında anılarının bulunduğu memleketi Erzurum’a gelmeyi ihmal etmeyen Sıtkı Sahil, bu defa hemşehrilerine müzik ziyafeti sundu.

Yaptığı beste ve akademik çalışmalarının yanında, düzenlediği bilimsel toplantı ve konferansları ile Türk sanat müziğine büyük katkı sağlayan, 900’ü aşan eserinin çoğu ünlü sanatçılar tarafından seslendirilen Sıtkı Sahil’e atfen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen konser,  yoğun kar yağışına rağmen yinede de ilgi gördü.

Atatürk Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda görevli kızı Derya Eroğlu başta olmak üzere tamamı akademisyen ve üniversite öğrencilerinden oluşan seçkin topluluğun seslendirdiği Sıtkı Sahil besteleri beğenilerek dinlendi. Erzurumlu Ahmet Karaoğlu ve Nurullah Özkılıç’a ait iki güftenin de bestekarı olan Sıtkı Sahil, program sonunda izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Konseri izleyenler arasında bulunan ve “Yoğun kar yağışı nedeniyle sabahtan beri köy yollarını açmak için azami gayret gösteriyoruz. Programa da yine karla mücadele ettiğimiz bir uzak yerden geldim ve ancak yetişebildim. Bu nedenle de kıyafetimi değiştirecek zaman bulamadım, özür diliyorum” diyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı’nın da kutladığı Sıtkı Sahil, kendisini yalnız bırakmayan dostlarına, özellikle de ERSANDER yönetimine teşekkürü ihmal etmedi. erzhaber

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ