$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

YEREL EĞİTİM ŞÜRASI’NDA TOPLUMUN FOTOĞRAFI YANSITILDI

YEREL EĞİTİM ŞÜRASI’NDA TOPLUMUN FOTOĞRAFI YANSITILDI
  • 06.01.2020

KISA adı ÖĞ-DER olan Şuurlu Öğretmenler Derneği Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen Yerel Eğitim Şurası’nda, “Geçmişten Günümüze Aile Yapısı, Önündeki engeller, Çözümler ve Eğitime Etkileri” konuşuldu. Dernek Başkanı, Atatürk Lisesi öğretmenlerinden Abdullah İkinci, düzenledikleri toplantılarda önemli konuları ele aldıklarını, raporlar hazırladıklarını, hazırladıkları raporları da ilgili kurumlara ilettiklerini hatırlattı.

SUNUM REKTÖR YARDIMCISI YATKIN’DAN

Atatürk Üniversitesi’nin desteği, Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü, Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bazı sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile 2 Nolu Konukevi Salonu’nda gerçekleşen toplantının sunum konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Yatkın yaptı.

İstiklal Marşı ve okunan Kur’an tilavetinden sonra kürsüye davet edilen Prof. Dr. Yatkın, yaptığı kısa konuşmasında, ailenin önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Yatkın, günümüz dünyasında boşanma olaylarının sıklaştığına dikkati çekti, önemli konuların ele alınacağı toplantıdan güzel sonuçlar çıkmasını temenni etti.

Daha sonra söz alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cemil İlbaş, kurumuyla ilgili bilgiler aktardı, yaptıkları çalışmalar hakkında dinleyicilere bilgi verdi.

ÖNEMLİ KONULARA PARMAK BASTILAR

Türk Ocağı Erzurum Şube Başkanı Avukat-Eğitimci Nizam Işık ile başlayan değerlendirmeler, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Engin, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Psikolog Uğur Elmas, Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yasin Kurban ve Doç. Dr. Murat Kumbasar’ın konuşmaları ile devam etti. erzhaber

ÖĞ-DER Şube Başkanı Abdullah İkinci, toplumsal konulara ve yaşanan sorunlara ışık tutan bir sunum yaptı. Başkan İkinci, sunumunda özetle şu bilgileri aktardı:

SANKİ EŞLER AYRILSIN DİYE KANUN ÇIKRTILMIŞ!

DİZİ FİLMLER ŞİDDETİ ÖZENDİRİYOR.

HER KESİMDE ŞİDDET VAR!

ALKOL ŞİDDETİ TETİKLİYOR.

ÇOCUKLAR TEHLİKE ALTINDA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ