$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

HINIS’TA ERVAK BAYRAMI YAŞANDI

HINIS’TA ERVAK BAYRAMI YAŞANDI
  • 09.07.2017

HAFTASONU, geleneksel Sultan Sekisi toplantılarının 24’üncüsünü Hınıs’ta gerçekleştiren Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK), son yılların belki de en güzel ve hareketli etkinliğine imza attı.

Hınıs’ın doğal ve kültürel yönlerini öne çıkartmak amacıyla gerçekleşen toplantı, Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Hınıs Kaymakamlığı ve Doğu Anadolu Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü’nün katkıları ile gerçekleşti.

Toplantıda Hınıs Kanyonları’nın yanında, kuru fasulyesini de tanıtıldı. Ülkemizin önde gelen, marka ürünlerinden birisi olan kuru fasulye, gün boyunca konuklara kepçe kepçe ikram edildi.

Hınıs kurufasulyesini, aslen o bölgeden olan önceki Ak Parti Milletvekillerinden, halen partisinin genel sekreter yardımcılığı görevini yürüten Sadettin Aydın ile Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, tezgahın başına geçerek dağıttı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Erzurum’dan startı verilen ERVAK etkinliğinde, gençler de yer aldı, çalışmaları ve hizmetleri ile etkinliğe renk kattılar. ERVAK Başkanı Erdal Güzel, gençlerin verdiği hizmetlere teşekkür etti, “Onlar, koşarak, koşturarak yüzümüzü ağartıyorlar” dedi.

ERVAK’ın Hınıs çıkartmasında çok sayıda tanıdık yüz de biri birleriyle karşılaştı, merhabalaştı, hal hatır sordu, felekten bir gün çalıyor olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Erzurum’un tanınmış eczacılarından Yavuz Saatçioğlu ile çektiği biri birinden güzel fotoğrafları ile Erzurum’un “gönüllü tanıtım misyoneri” olan emekli İngilizce Öğretmeni Cahit Arpacık, kendilerine ikram edilen kuru fasulyeye kaşık sallarken, “Böylesi mükemmel bir ürünün asılnda dünyaya tanıtılması ve ihraç edilmesi gerekir” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ