$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

65 YAŞ SOĞUĞA TAKILDI!

65 YAŞ SOĞUĞA TAKILDI!
  • 25.05.2020

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde evden dışarı çıkmalarına izin verilmeyen, ancak özel izinle ve haftanın belli bir gününde, yine belirlenen saatler aralığında sokağa çıkmaları uygun bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, Erzurum’da bayramda “soğuk engeli”ne takıldı.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan”Bayramın birinci günü, yani 24 Mayıs’ta, 14:00 ile 20:00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabilecekler” demiş, uzun zamandan beri evden dışarı çıkamayan vatandaşların yüzünü güldürmüştü.

Tanınan izin kolaylığına rağmen, bayramın birinci günü yaşanan kışı aratmayan soğuk ve yağışlı hava, yaşlı vatandaşların heveslerini kursaklarında bıraktı. Diğer şehirlerde tanınan izin kolaylığından yararlanan yaşlıların aksine, isteseler bile soğuk ve yağıştan dolayı sokağa çıkamayan ve verilen izni kullanamayan Erzurumlu kısıtlı vatandaşlar, kendilerine tanınan hakkı kullanmak istediklerini söylediler.

Erzurum Pandemi Kurulu’nun bu konuda “özel” bir karar almasını isteyen yaşlılar, erzurumdanhaberler.com aracılığıyla Vali Okay Memiş’e mesaj gönderdi, “Soğuk hava ve yağmur yüzünden kullanamadığımız hakkı bayramın 3 veya 4’üncü gününde, havanın iyi olduğu bir günde kullanmak istiyor, bu konuda kurulun lehimize karar almasını talep ediyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ