$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

ABDURRAHMANGAZİ MEZARLIĞI’NDA CUMA ZULMÜ!

ABDURRAHMANGAZİ MEZARLIĞI’NDA CUMA ZULMÜ!
  • 04.08.2017

ERZURUM‘un ikinci büyük mezarlığı olan ve her gün ortalama 7-8 cenazenin defnedildiği Abdurrahmangazi Mezarlığı’nın tozlu, toprak yolları, vatandaşa “illallah” dedirtiyor.

Daha çok cuma günleri mezarlıkların yolunu tutan vatandaşlar, özellikle Abdurrahmangazi Mezarlığı’nda çile çekiyor, işkence görüyor. Yolları asfalt bekleyen mezarlığın halinin içleracısı olduğunu belirten vatandaşlar, “Buralar da elbet bir gün düzelecek, yollar asfaltlanacak. Ama bu işin bir de kuralı olması lazım. Biz bu kadar işkenceyi çektikten sonra, ilerisinde yol asfaltlansa ne anlam ifade eder” diye konuşuyorlar.

MEZARLIK ZİYARETİ, ZULME DÖNÜŞÜYOR

Yakın geçmişte hayatını kaybeden çoğu vatandaşın defnedildiği Abdurrahmangazi Mezarlığı, özellikle cuma günleri “acısı yeni” ölü yakınlarının akınına uğruyor. Hava sıcaklığının ortala 30 derece ve üstünde seyrettiği Erzurum’da, mezarlık ziyaretleri, toz, toprak nedeniyle zulme dönüşüyor.

Vatandaşlar, diriler kadar ölüleri de rahatsız eden bu keşmekeşliğe ivedilikle son verilmesini istiyor. Asri Mezarlık’ta da yolların ve ihate duvarlarının onarım beklediğini belirten vatandaşlar, “Asri Mezarlık yine iyi. Acaba Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Bey’in yolu hiç Abdurrahmangazi Mezarlığı’na düştü mü, buradaki rezaleti gördü mü? Hemen her cuma buraya geliyor, haftalardır aynı çileyi ve sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu rezalete en kısa zamanda son verilmesini bekliyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ