$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

ADSIZ PARKIN HER YANI KARANLIK!

ADSIZ PARKIN HER YANI KARANLIK!
  • 15.06.2019

KENT merkezinin en büyük parklarından birisi. Adı olmayan bir park burası. Adı olmayan bu park, gün batımı sonrasında karanlığa gömülüyor, adeta “korku parkı” halini alıyor.

Büyük paralar karşılığı kamulaştırılan, tarihi Erzurum Kalesi’nin hemen yanında oluşturulan devasa alan üzerinde kurulan park, resmen tel tel dökülüyor. Adı belli olmayan parkın ortasına kondurulan süs havuzu dahil, görme engelli vatandaşlar için yapılan hissedilir yollara yerleştirilen parkelerin de dağıldığı park, karanlık haliyle çoğu insanı ürkütüyor.

Korku filmlerine stüdyo olabilecek kadar karanlık olan, insani hiçbir sosyal ihtiyaca cevap veremeyen adsız parkın, kent ekonomisine ciddi darbe vurduğu ifade ediliyor. Parkın bulunduğu bölgede eskiden ev ve işyerleri bulunduğunu bilen vatandaşlar, “Hava karardıktan sonra, Erzurum’un en gözde mekanları yalnızlığa gömülüyor. Bu durağanlık da, ekonomiyi olumsuz yönde etkiliyor. Haziran ayının ortasına geldik. Erzurum’da yaz mevsiminin kısa olduğu bilinen bir gerçek. Anlaşılan o ki, biz bu yılı da kaybettik” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ