$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

BİN 200 OKULU BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRDİK

BİN 200 OKULU BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRDİK
  • 20.09.2016

02-kutlama

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, göreve geldikleri günden itibaren il, ilçe ayrımı yapmaksızın bütün okullara el attıklarını ve bugüne kadar bin 200 okulda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. 2016-2017 Eğitim Yılı’nın başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Sekmen, “Çocuklarımız bizim geleceğimi, geleceğimizin teminatı. Bu nedenle onlara gözümüz gibi bakmak ve eğitimlerini en iyi şartlarda yapabilmeleri için mevcut tüm imkanlarımızı seferber etmek zorundayız” dedi.

Yıldızkent’teki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlkokulu’ndaki törende yaptığı konuşmada, “Asli görevimiz olmamasına, kanunun da zorlamamasına rağmen biz, isteyerek, gönül rızasıyla okullarımıza el attık ve bugüne kadar tüm okullarımızı elden geçirdik” diyen Başkan Sekmen, “Böylesine onurlu bir hizmeti yerine getirmiş olmanın bugün haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. Eğitimde özlenen başarıyı elde etmek için, Erzurum Valiliği ile ortak çalışmalar yürüttüklerine de dikkati çeken Sekmen, şöyle devam etti:

“-Bütün öğrencilerimizin ders kitapları hazır ve hepsi sıralarının üzerinde onları bekliyor. Hükümetimizin bu konuda yaptığı çalışmalar her türlü takdirin ötesindedir. Biz de Erzurum’daki 10 bin öğrencimize, valiliğimiz ile birlikte üniversiteye hazırlık kitapları alıp, dağıtacağız. Eğitim çok önemli, biz de önemsiyoruz. Çocuklarımızın eğitimini, başkalarının umuduna bağlamış olmanın acısını hep birlikte yaşadık. Toplum olarak 15 Temmuz’dan ders aldık. Bundan böyle öylesi acı olaylar yaşamamak için, çok dikkatli hareket etmeli, öğrenci ve öğretmenlerimize gereken her türlü imkanları sağlamalıyız.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ