$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

BURALAR GÜYA TARİHİN KALBİNİN ATTIĞI YERLER!

BURALAR GÜYA TARİHİN KALBİNİN ATTIĞI YERLER!
  • 14.05.2017

ERZURUM’da, yerlisi ile – yabancısı ile insanların en çok uğradığı, en az bin yıllık “tarihe dokunduğu”, yanından geçerken, içerileri dolaşırken “tarihi soluduğu” mekanlar, yapılacak çevre düzenlemesini bekleyedursun, drone ile tepeden çekilen fotoğraflar, plan adına yapılan yanlış ve yamuklukları gözler önüne serdi.

Tarihinin belki de “en uzun soluklu” restorasyon çalışmasına tabi tutulan ve 5 yıl kapalı kaldıktan sonra, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru zorlamayla açılan Çifte Minareli Medrese, yapılan yanlışlıklar ve hataları ile tepki toplamıştı. Tarihi mekanların çevresinde ortaya çıkan düzensizlikle ilgili yapılan yığınla habere Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt gelmiş ve “Planlarımız hazır. havaların ısınmasıyla birlikte çevre düzenleme çalışmalarına başlayacağız” denilmişti.

Havaların ısındığı, baharın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, Büyükşehir Belediyesi’nden çevre düzenlemesine yönelik en küçük bir hareketlilik gözükmezken, çektiği “özel” fotoğrafları ile özellikle sosyal medyada adından sıkça söz ettiren Furkan Yılmaz’ın drone ile çektiği Çifte Minareli Medrese fotoğrafı, yamukluğu ile gören herekes “yok artık” dedirtti.

Tepeden çekilen Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami fotoğraflarının bir keyfiyetin ve plansızlığın göstergesi olduğu gödüşünde birleşen uzmanlar, “Umarız Büyükşehir Belediyesi, ne zaman uygulayacağını merak ettiğimiz çevre düzenleme çalışmalarında böylesi yanlışlıklara meydan vermez ve düzenlemenin en iyisini, en profesyonelini yapar” uyarısında bulundular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ