$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

KAR YAĞDI, AMA KIŞ GELMEDİ

KAR YAĞDI, AMA KIŞ GELMEDİ
  • 24.09.2016

09-kartpstl

 

HAVA sıcaklığının mevsim normallerinin altına düştüğü Erzurum’da, birkaç günden beri yağan yağmur, dün gece yerini kar’a bırakınca, özellikle cep telefonu ile görüntü çekme konusunda biri birleri ile yarış eden insanlara gün erken doğdu.

Gece boyunca çektikleri video ve fotoğrafları sosyal medyadan paylaşan vatandaşlar, sanki Erzurum’a ilk defa kar yağıyormuş gibi, heyecan yaptılar.

Kar, uzun yıllar sonra ilk defa eylül ayı çıkmadan kent merkezine yağarak sürpriz yaparken, Palandöken’i de doğal görüntüsüne erkenden büründürmüş oldu.

Karın yağmasından sonra, mevsim normallerinin altına düşen hava sıcaklığı, güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte yükseldi ve gün boyu Erzurumlular, yazdan kalma bir gün yaşadı, sokaklarda keyif çattılar.

KAR HABERLERİ ÇOK ABARTILIYDI

Kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olduğunu, şehir merkezinde ilerleyen saatlerde kardan eser kalmadığını belirten vatandaşlar, “Televizyon haberlerini izlerken, zannettik ki, kar yağışından yollar kapanmış, her tarafta kar esareti yaşanmış. Böyle bir şey olmadığını hepimiz biliyoruz. Niye böyle abartılı haberler yapılarak Erzurum kötülenmek isteniyor, anlamakta zorluk çekiyoruz” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ