$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

DADAŞ ANASI’NDAN TÜRBEYİ YIKMAK İSTEYENLERE VERYANSIN

DADAŞ ANASI’NDAN TÜRBEYİ YIKMAK İSTEYENLERE VERYANSIN
  • 06.09.2017

YAKUTİYE Belediye Başkanı Ali Korkut’un, Hasan-i Basri Türbesi’ni müteahhitlere sattığının öğrenilmesiyle birlikte, komuoyundan ciddi tepkiler yükselmeye başladı. Türbenin yıkılmak istendiğini öğrendiğinde, soluğu inşaat alanında alan bir kadın, polise feveran etti, “Memur bey, Ali Korkut’tan şikayetçiyim, gereğini yerine getirin” diye bağırdı.

Hasan-i Basri Türbesi’ne iş makinelerinin girdiğini ve türbeyi yıkmaya başladığını duyan vatandaşlar, dün akşam saatlerinde türbenin bulunduğu tepenin etrafında kümelenerek hem Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’u ve hem de türbeyi yıktırmaya çalışan İşadamı Fatih İstanbulluoğlu’nu protesto ettiler.

SOLUĞU İNŞAAT ALANINDA ALDI

Türbenin yıkılmak istendiğini duyan ve soluğu inşaat alanında alan bir kadın ise, polise Ali Korkut’u şikayet etti.

“Duydum ki, Ali Korkut burayı müteahhitlere satmış. Kimin malını, kime satıyorlar? Ben bir vatandaş ve bir dadaş anası olarak bu yıkıma karşı çıkıyorum” diyen kadının söylediklerini dinleyen polis memuru, “Eğer burayı yıkanlardan şikayetçiyseniz, şikayetinizi cumhuriyet savcılığına yapmanız gerekir. Bizim yapacak birşeyimiz yok” karşılığı verdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ