$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

ERVAK ÜÇ MAYMUNLARI OYNAMADI!

ERVAK ÜÇ MAYMUNLARI OYNAMADI!
  • 04.04.2018

ER-VAK Yönetimi, Afgan göçmenlere kucak açtı, Kadın Komisyonu tarafından hazırlanan yemekler, yollarda sersefil olan gençlere dağıtıldı.

Sosyal medyadaki sayfasından, yaptıkları yardımları veciz şekilde ve bir yerlere mesaj verircesine dile getiren Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Başkanı Erdal Güzel, göçmen sıkıntısına seyirci kalmadıklarını hatırlattı. ER-VAK Kadın Komisyonu tarafından hazırlanan yemeklerin mültecilere dağıtıldığını belirten ve çektikleri fotoğrafları da sayfasında paylaşan Güzel, şunları söyledi:

“- ER-VAK olarak üç maymunu oynamadık, görmedik, duymadık, konuşmayacağız demedik. Göbeğini kaşıyıp, ‘Allah olmayanlara da versin’ deyip, kendimizi tatmin etmedik. Sosyal medya üzerinden yorum yapıp, kimseye akıl vermedik. Karanlığa küfredip, mum yakmayanlardan da olmadık. Sahaya indik, elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Hz. İbrahim’e su taşıyan karınca misali göçmen kardeşlerimizin yanında bulunduk. Bugün ER-VAK Kadın Komisyonumuz’un hazırladığı yemekleri, yollarda sersefil olan Pakistanlı , Bangladeşli ve Afganistanlı kardeşlerimize ulaştırdık. Onların hayır dualarını aldık.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ