$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

ERZURUM BAŞKANLIK SİSTEMİNE NE DİYOR! İŞTE O ANKET…

ERZURUM BAŞKANLIK SİSTEMİNE NE DİYOR! İŞTE O ANKET…
  • 20.10.2016

haber

 

Başkanlık sistemi tartışmaları yapıla dursun, bugüne kadar yapılan en kapsamlı anketi yayınlandı. Erzurum ‘Başkanlık Sistemi’ için ne düşünüyor işte sonuç.

 

ERZURUMDANHABERLER / GÜNDEM – Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, dün katıldığı bir canlı yayında başkanlığın Ocak ayında Meclis’e, Nisan ayında da halka götürülebileceğini söyledi.

EN KAPSAMLI BAŞKANLIK ANKETİ

ORC Araştırma  yapılacağı aylardır konuşulan, gelen son açıklamayla da neredeyse kesinleşen referandum için nabız tuttu.

10-16 Ekim tarihleri arasında, 30 büyükşehirde 21980 kişi ile ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ ve yüz yüze anket yöntemiyle yapılan “seçmen tercihleri araştırması” başkanlık sistemiyle ilgili yapılan en büyük saha çalışması oldu.

SİYASETÇİLERE IŞIK TUTACAK

Referandum demek gerek iktidarın, gerekse muhalefetin şehir şehir dolaşarak seçmenleri “evet” ya da “hayır” seçenekleri için ikna etmeye çalışması demek.

İşte bu anket siyasetçileri sahada nasıl bir yöntem izleyeceklerini belirlemesine yönelik yol gösterecek en büyük kaynaklardan biri olacak;

ORC Araştırma'dan başkanlık sistemi anketi

ORC Araştırma'dan başkanlık sistemi anketi

Kaynak: ensonhaber

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ