$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

ERZURUM VE SONRASI KIYAMET!

ERZURUM VE SONRASI KIYAMET!
  • 18.06.2019

OKULLARDA karne sevincinin yaşanmasıyla birlikte başlayan tatil döneminde, seyahat etmeyi planlayanların, özellikle de Doğu’da Erzurum’a, Kars’a, Ağrı’ya gelmek isteyelerin hevesini neredeyse kursaklarında bırakıyor.

Gerek Anadolu Jet ve gerekse Türk hava Yolları’nın uyguladığı strateji, uçak yolculuğu yapmak isteyenlerin kafasını karıştırıyor. erzurumdanhaberler.com olarak bu kafa karışıklığına yol açan fiyat karmaşasını gözler önüne serelim istedik.

Anadolu Jet’in sitesinin çok yavaş çalışması nedeniyle, tatilsitesi.com üzerinden araştırmamızı yaptık. 20 Haziran’da özellikle hem coğrafik konum ve hem de mesafe noktasında Erzurum ile benzerlik gösteren illerden İstanbul’a gidecek vatandaşların kaç liraya uçacaklarını, site üzerinden bilet satınalma yöntemiyle belirledik.

Perşembe günü İstanbul’a gitmeyi planlayan bir vatandaş, saat 0945’te Anadolu Jet ile Ankara’ya uçacak, oradan bu defa THY’nin saat 11.55 uçağıyla aktarma yaparak İstanbul’a varacak, bedel olarak da 603 lira 96 KURUŞ ödeyecek.

Aynı gün Erzincan’dan İstanbul’a gitmek isteyen bir vatandaş yolculuğunu THY konforu ile 352 liraya, Elazığ’dan uçan yine THY konforu ile 287 lira 99 kuruşa, Trabzon’dan uçan birisi 337 liraya, Adana’dan uçan ise yine THY ile 287 lira 99 kuruş harcama ile gerçekleştirecek.

Erzurum’A oranla Kars ve Ağrı gibi, ülkenin çok daha Doğu’sunda kalan Kars ve Ağrı’dan aynı gün uçmak isteyenler 601 lirayı gözden çıkartmak zorunda kalacak.

Yaşam standardının Batı illerine oranla çok daha düşük olduğu, geçim sıkıntısının yaşandığı Doğu illerine yönelik uçak hizmetlerinin daha ucuza sağlanması gerekirken, bilet fiyatlarının diğer illere oranla neredeyse iki katına ulaşması, hemen herkes tarafından hayret ve şaşkınlıkla karşılanıyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ