$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

ERZURUM’UN ÇOCUKLARI BURSA’YA UĞURLANDI

ERZURUM’UN ÇOCUKLARI BURSA’YA UĞURLANDI
  • 14.10.2017

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında; 112 öğrenci Erzurum Havalimanı’ndan Bursa’ya uğurlandı. Vali Vekili Ayhan Terzi tarafından uğurlanan 15 yaşın altındaki 112 öğrenci ve 8 eğitimci, Bursa’nın tarihi ve turistik mekânlarını görme fırsatı bulacak.

“Biz Anadoluyuz Projesi” ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki,  21 ilde 15 yaş ve altı 50 bin katılımcı, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret edecek. Projeyle, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması,  birlik, beraberlik,  kardeşlik ruhu geliştirilerek,  huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor.  Bu kapsamda;  Bursa ile eşleşen Erzurum, proje çerçevesinde 2 bin 750 öğrencinin Bursa’ya gönderilmesi planlanıyor.

DOĞU’DAN BATI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ… 

Hava limanında öğrencilerle bir müddet sohbet eden Vali Vekili Ayhan Terzi, hafta sonu tatillerini çok iyi geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.  Şehrin tarihi mekânlarını gezip görmelerini isteyen Terzi, “Biz Anadolu’yuz projesiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilde 15 yaş ve altı, maddi durumu yetersiz, daha önce il dışına çıkmamış, terör mağduru 50 bin öğrencimizin, ülkemizin 23 farklı şehrini ziyareti hedefleniyor. Bu projesinin ana hedeflerinden biri de çocuklarımıza; ülkemizin farklı tarihi, turistik ve doğa güzelliklerini sunmak, öğrenciler arasında bir gönül köprüsü oluşturmaktır” dedi.

Bilet işlemlerinin tamamlanmasının arından Erzurum Vali Vekili Ayhan Terzi, il dışına çıkan öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirip, uçağa kadar uğurladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ