$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

GÜRCÜKAPI CAMİ’NİN ÇEVRESİ AÇILIYOR

GÜRCÜKAPI CAMİ’NİN ÇEVRESİ AÇILIYOR
  • 25.09.2019

BULUNDUĞU meydan ile aynı adı taşıyan Gürcükapı Cami’nin çevresindeki eski binaların Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacağı, sökülen dükkanların yerine de tek katlı dükkanlar yapılacağı öğrenildi.

Gerek araç, gerekse yaya trafiği açısından ciddi yoğunluğun yaşandığı Gürcükapı Semti’ne neşter atmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı projenin, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onay aldığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi, Gürcükapı Cami’nin çevresindeki eski ve metruk binaları yıkmak amacıyla düğmeye bastı. Belediye tarafından hazırlanan proje, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na sunulurken, mülk sahipleri ile de ön görüşmeler yapıldı.

Caminin çevresinde işyerleri bulunan çoğu vatandaşın, belediyenin sunduğu teklife sıcak bakmadığı, projede iyileştirme ve değişiklik yapılmaması halinde konunun mahkemelik olacağı belirtildi.

Belediyenin hazırladığı proje ile kendilerini mağdur etmeye hazırlandığını belirten işyeri sahipleri, konunun kamuoyu önünde tartışılması ve karara bağlanması gerektiğini söyledi, “Aksi taktirde mahkemeye gider, hakkımızı orada ararız” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ