$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İKİSİNİN DE ADI UĞUR… BİRİ KOLORDU’NUN, DİĞERİ GÖNÜLLERİN PAŞASI

İKİSİNİN DE ADI UĞUR… BİRİ KOLORDU’NUN, DİĞERİ GÖNÜLLERİN PAŞASI
  • 30.08.2017

TESADÜF bu ya, ikisinin de adı Uğur.

Yaşça büyük olanı, geçtiğimiz günlerde 9. Kolordu Komutanlığı’na atanan ve Erzurum’da görevine yeni başlayan Korgeneral Uğur Tarçın.

Küçük olanı ise, hemen tüm Erzurum’un “Beleş Memmet (Mehmet)” olarak tanıdığı, öyle seslendiği ve öyle sevdiği Down Sendromlu Uğur Laçin.

Bugün Havuzbaşı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sonrasında, çok hoş bir sürpriz Beleş Memmet’ten geldi.

Kimsenin beklemediği bir sırada, tören alanından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte çıkmaya çalışan Korgeneral Tarçın Paşa’nın önünü kesen Beleş Memmet (Uğur Laçin) kendisiyle tokalaşmakla kalmadı, aynı zamanda gazetecilere de dönerek, “fotoğrafımı çekin” dercesine işarette bulundu, ardından da asker selamı verdi.

Adaşı olduğunu bilmediği ve hayatında ilk defa karşılaştığı Beleş Memmet’e babacan bir tavırla yaklaşan, elini sıkan, verdiği asker selamını tebessümle seyreden Uğur Tarçın Paşa’nın samimiyeti, gören herkes tarafından takdirle karşılandı.

Beleş Memmet’in cesaretini alkışlayan gazeteciler, “Erzurum’da daha yeni göreve başlayan Uğur Tarçın Paşa’ya hepimizin adına Beleş Memmet ‘hoşgeldiniz’ demiş oldu. Kendisini kucaklıyor, kutluyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ