$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

İNSANIN İÇİNİ YAKAN FOTOĞRAFLAR

İNSANIN İÇİNİ YAKAN FOTOĞRAFLAR
  • 29.11.2017

erzurumdanhaberler.com olarak, Erzurum’un kültür hayatına darbe vuran belediye çalışmalarını sergilemeye devam ediyoruz.

Özellikle sosyal medyada büyük fırtınalar kopartan Halk Eğitimi Merkezi haberimize ilişkin olarak, “belki yenisini yaparlar” düşüncesiyle, yeni yıkım fotoğraflarını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in, Ankara’dan, ilgili bakanlıklardan “özel izin” alarak, “yerine çok şık bir meydan yapacağım” diyerek gerçekleştirdiği Halk Eğitimi Merkezi’nin yıkımı sırasında, günün anısına bir de “hatıraü fotoğrafı” çektirircesine poz vermesi, gören herkese “pes” dedirtti.

Geçtiğimiz haftalarda Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda yeni bir göreve atanan Ahmet Küçükler’in konuyla ilgili bir değerlendirme ya da açıklama yapıp-yapmayacağı merak konusu oldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Emin Hamutcu dedi ki:

    Bu yıkılan bina Erzurum ‘un medarı iftiharı, ilim irfan yuvasıydı. Burada öyle büyük bir kütüphane vardı ki aklın hayalin almadığı genişlik ve kitap zenginliği açısından belkide dünyanın en büyük kütüphanesi buradaydı. Adeta Doğunun yokluk ve imkansızlığına meydan okuyan, ya da bunu iyi bilen ilk dönem cumhuriyet hükümetlerinin bu imkansızlığa çare olması düşünülerek her konuda kitapla doldurulmuş, neredeyse yok yoktu bu kütüphanede. Ben Erzurum kütüphanesinde matematiğin, fiziğin inceliklerini öğreten kitapları hep burada buldum. Ve bu kitap zenginliği sayesinde Üniversite giriş sınavında İstanbul Çapa Tıp fakültesini ve yine aynı dönemde İTÜ makina fakültesini kazanmıştım. O zamanlar her iki üniversitenin giriş sınavları ayrıydı. Ben Tıp fakültesini tercih etmiştim. Bir gün hiç unutmam bir kütüphanede bulunması açısından neredeyse imkansız olan, “Tıp Atlasları” da varmıdır diye, ihtiyacım olmamasına rağmen, sırf merak ettiğimden kataloglarda aramış ve bulmuştum. Bu iki ciltlik pahalı ve yabancı kitaplar insan vücudunu en ince detaylarına kadar gösteren renkli resimli eserlerdir ve hekimlerle Tıp öğrencileri için olmazsa olmazlardır. Yaz tatillerinde bu kütüphaneden üye kartımla çeşitli Türk yazarlara ait romanlar alır ve evde okurdum. Örneğin Orhan Kemal’in “El kızı”, “Bekçi Murtaza”, “Hanımın çiftliği”, yabancı yazarlardan, üç silahşörler, pardanyanlar ve daha nice eserler. Böyle bir ilim ve irfan yuvasını dağıtmak, yıkmak ve yok etmek var ya dünyanın en şerefsiz ve en adice bir icraatıdır. Üstelik bu vahşiliği halkın oylarıyla Belediye başkanlığına seçilmiş bir belediye başkanı yapıyor. Aynen Bosna’da müslüman katlini yapan sırp katilleri gibi de başında durup poz veriyor. Bu elbette ki dini söylemlerle kandırılmaya müsait eğitimsiz toplumların oyunu alarak oraya kadar gelmiş bir şerefsiz mahlukat. Umarım yaptığı bu katliamın hesabını bu dünyada halkına verir. Yuh olsun böyle bilim ve kitap düşmanlarına.

YORUM YAZ