$ DOLAR → Alış: 7,24 / Satış: 7,27
€ EURO → Alış: 8,52 / Satış: 8,56

KEL ALAKA BİR MAÇ YAYINI!

KEL ALAKA BİR MAÇ YAYINI!
  • 05.08.2017

YENİ sezon hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un, bu akşam Elazığ’da Gakkoşlar ile oynadığı hazırlık maçının TRT Kürdi kanalından ve TRT Kürdi Radyo’dan naklen verilmesi, “ilginç” bulundu.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve bölücü akımlara karşı duruşlarıyla bilinen iki “kardeş” şehrin futbol takımlarının yaptığı hazırlık maçının TRT Kürdi kanalından naklen yayınlanmasına bir anlam veremeyen vatandaşlar, hem yayına karşı çıktı, hem de BB Erzurumspor’un forma renklerinin uyumsuzluğuna dikkat çektiler.

Bölücü terör örgütünün hain eylemlerini sıklıkla gerçekleştirdiği Doğu Anadolu Bölgesi’nin iki güzide kardeş kenti Erzurum ile Elazığ’ın futbol takımlarının oynadığı hazırlık maçının neden normal bir spor kanalından değil de  TRT Kürdi kanalından yayınlandığını soran vatandaşlar, “TRT, devletin resmi kanalı, TRT Kürdi de öyle. Ama kanal devletin de olsa, sonuçta yayınlar kürtçe yapılıyor. Ekranda kürdi logosunu gören, spikerin de kürtçe anlatımına kulak veren kimi art niyetli insan, rahatlıkla bölücülük yapıp, Erzurum ve Elazığ için ‘Zaten bizim bölgemizin takımlarıydı, TRT’de bunu tescil etti’ diyebilirler. Bu tür yanlışlara kimsenin fırsat vermemesi gerekir” şeklinde konuştu, bu arada, BB Erzurumspor’un forma renklerini beğenmediklerini belirttiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ