$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

KUDAKA VE DAP İÇİN KAYIP İLANI VERİLECEK!

KUDAKA VE DAP İÇİN KAYIP İLANI VERİLECEK!
  • 11.09.2019

ARALARINDA Erzurum’un da bulunduğu bölge illerinin kalkınması için gerek özel, gerekse kamu kesiminin ihtiyaç duyduğu desteği sağlamakla yükümlü kalkınma ajanslarının sesi ve soluğunun çıkmaması, “Başlarında ‘demir’ gibi yöneticilerin bulunduğu bu ajanslar neredeler, ne iş yaparlar?” sorularının yüksek sesle sorulmasına neden oluyor.

Geri kalmış yöreleri kalkındırmak, kırsal alanda ihtiyaç duyulan eksiklerin giderilmesini sağlamak amacıyla üretilen projelerin yanında, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nakdi desteği, proje karşılığı temin etmek amacıyla görevlendirilen Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ile Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi (DAP) için “kayıp ilanı” verilmesi gerektiği belirtildi.

DEMİR GİBİLER!

Başlarında “demir” gibi yöneticileri bulunan KUDAKA ve DAP’ın performanslarının her geçen dönem biraz daha düşmesi, bu ajanslara umut bağlayan insanları hayal kırıklığına uğratıyor.

DAP’ın başında bulunan Adnan DEMİR ile KUDAKA’nın başında bulunan Profesör Doktor Osman DEMİRdöğen’i açıklama yapmaya çağıran vatandaşlar, “Her iki başkan da maşallah demir gibi. Aslında ne Erzurum’un, ne de diğer bölge illerinin sırtlarının yere gelmemesi gerekir. Ancak gelin görün ki, kazın ayağı hiç de öyle değil! Erzurum başta olmak üzere, sorun ve sıkıntıları ile boğuşan illerin takati kesilmek üzere. Demir gibi arkadaşlar ne iş yapar, hangi konularda gayret gösterirler. Mesela bölgesel kalkınmayı sağlamakla görevli ajanslarda kaç kişi çalışıyor ve kim ne yapıyor? Son yıllarda Erzurum ölçeğinde kaç proje hayata geçirildi, bu projelere ne kadar parasal destek sağlandı, doğrusu çok merak ediyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ