$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

LASTİKÇİLER KAR MESAİSİNDE AMA!..

LASTİKÇİLER KAR MESAİSİNDE AMA!..
  • 16.11.2018

KAR’IN yağıp, kışın bastırmasıyla birlikte, araç sahipleri lastiklerini değiştirmek için lastikçilere akın edince, ciddi bir iş yoğunluğu yaşandı. Yaklaşık 30 yıldan beri lastik işiyle uğraştığını belirten  Yüksel Ünal, “Araçların lastiklerini değiştirmek için, illa kar’ın yağmasını beklememek lazım. Yıllardır müşterilerime hep aynı şeyleri söylüyorum. Ama kimseye doğruları bir türlü öğretemedim” diye yakındı.

Araçlara kış yaklaştığında kar lastiği taktırmak gerektiğini belirten Dadaşkent’teki Ünal Oto Lastik’in sahibi Yüksel Ünal, “Ama biz öyle yapmıyor, kar yağmaya başladığında lastikleri değiştirmek için lastikçilere akın ediyoruz” hatırlatması yaptı.

Önceki gün yağan kar ile birlikte inanılmaz bir yoğunluk yaşadıklarını, gece yarısına kadar çalıştıklarını, buna rağmen işlerin üstesinden gelemediklerini hatırlatan Yüksel Usta, “vatandaşımızın kulağına küpe olsun” dedi ve konuyla ilgili olarak şu bilgileri aktardı:

“- Oto lastikleri kauçuktan imal ediliyor. Fabrikalar, yaz aylarında kullanılacak lastiklerin kauçuğunu farklı, kar lastiklerininkini daha farklı malzeme kullanarak imal ediyor. Lastiklerin kar’a değil, sıcak ya da soğuğa  bakılarak değiştirilmesi gerekiyor. Dolayısıyla Erzurum’da hava sıcaklığı sıfıra ya da eksi 3,4 derecelere düştüğünde, ister kar yağsın, ister yağmasın lastikler değiştirilmelidir. Sürücülerimiz, adı ‘kar’ olduğu için, bekliyorlar ki, kar yağsın da öyle lastikleri değiştirelim. Tekrar ediyorum; lastikleri değiştirmek için kar’ın yağmasını beklememek lazım.” erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ