$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

TABYALAR’A GİRİŞTE PARA ALINMAYACAK

TABYALAR’A GİRİŞTE PARA ALINMAYACAK
  • 06.08.2018

AZİZİYE ve Mecidiye Tabyaları’na çıkış sırasında alınmaya başlanılan ücret garabetine, erzurumdanhaberler.com’un haberinden sonra, Vali Seyfettin Azizoğlu el koydu.

Erzurum tarihinde çok önemli bir yere sahip olan, manevi yönüyle Gelibolu’dan ve Çanakkale’den hiç de geri kalır yanı olmayan Topdağı’ndaki Aziziye ve Mecidiye Tabyaları hizmetleri bir süre önce özelleştirildi. Özelleştirme işlemi tamamlandıktan sonra, ilk iş olarak Topdağı’na giden yoldaki sürgülü demir kapı değiştirildi ve girişler ücretli hale getirildi.

VALİ AZİZOĞLU HASSASİYET GÖSTERDİ

Konuyu takipçilerine “Tabyalar’a giriş artık paralı başlığıyla duyuran erzurumdanhaberler.com’un haberi Vali Seyfettin Azizoğlu’nu harekete geçirdi. Haberin yayınlanmasından sonra, Nene Hatun Milli Parkı’ndan sorumlu kişileri aradığı belirtilen Vali Azizoğlu’nun, “Tabyalar’ın bulunduğu Topdağı’na çıkmak isteyenlerden ücret alınmaya başlanıldığını öğrendim. Böyle bir şey olamaz. Aziziye ve Mecidiye Tabyaları halkın malıdır. Manevi değeri her şeyin üstünde olan o yerleri herkesin gezmesini ve görmesini istiyoruz. Tabyalar’a girişi ücretli hale getirmek, ziyaretçi trafiğini olumsuz yönde etkiler”dediği kaydedildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ