$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

TAFTA TABYA’NIN DAMINDA TRAKTÖR İLE PİKNİK

TAFTA TABYA’NIN DAMINDA TRAKTÖR İLE PİKNİK
  • 09.06.2019

DOĞU‘dan gelebilecek düşman saldırılarına karşı koymak amacıyla yaptırılan, yapıldığı tarihlerde önemli işler yapan, ancak şimdilerde kaderleri ile baş başa bırakılan tabyalardan birisi olan Şahappaşa Kışlası, yöre insanı tarafından hor kullanılmaya devam ediyor.

Yakutiye Belediyesi’ne bağlı Köşk Köyü ile Tafta Köyü arasında bir tepe üzerinde bulunan, uzun yıllar askeri kışla olarak kullanılan, askerlerin çekilmesinden sonra da kaderi ile baş başa kalan Şahappaşa Kışlası ya da diğer adıyla Tafta Tabya, yolunun çok kötü olmasına rağmen, piknikçilerin ilgi gösterdiği mesire yerlerinden biri olma özelliğini her şeye rağmen koruyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte coşan tabiatın şenlendirdiği Tafta Tabya’ya bugün (9 Haziran Pazar) yolu düşenler, tabyanın toprak damında bir traktör ve römorku görenler, gözlerine inanamadılar. Köylülerden birisinin aile ve çocuklarını, piknik yapmaları için tabyanın damına çıkardığını görenler, “yuh olsun, bu kadarı da fazla” demekten kendilerini alamadılar.

Piknikçilerin çoğunun, gıda atıklarını ve çöp yığınlarını olduğu gibi bıraktığı tabyaya sahip çıkılması istendi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ