$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM
  • 02.12.2016

vali-aziz

VALİ Seyfettin Azizoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir bildiri yayınladı. “Tem engelleri birlikte aşalım” diyen Vali Azizoğlu, şunları söyledi:

“- Toplumumuzun önemli bir parçası olan Değerli Engelli Kardeşlerimiz;

03 Aralık tarihi ülkemizde, “Dünya Engelliler Günü” olarak kutlanmakta ve bir takım etkinlikler yapılmaktadır.

Engellilik yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konudur.

Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak kendi başlarına yaşayabilmelerini, üretken insan durumuna getirilerek, yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek, her türlü ihtiyaçlarını iyi anlamak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamları hazırlamak ve onlara iş imkânı sağlamak en büyük hedefimizdir.

Ayrıca, “Eğitim her engeli aşar” gerçeğinden hareketle engelli bireylerin eğitimi için gerekli ortamları hazırlamak da devletimizin en temel görevleri arasındadır.

Engelli vatandaşlarımızın bu anlamlı günlerinde bir araya getirilmesi, sorunlarına çözüm üretilmesi ve kendilerine hak ettikleri değerin verilmesi suretiyle, ihtiyaçları olan moral ve motivasyonu kazanmalarında, onlara yönelik uygulamaya konulan projeler hayati önem arz etmektedir.

Erzurum’da, Valiliğimizin koordinasyonunda başta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde, engellilerin tespitiyle, onların eğitimi, istihdamının sağlanması ve kendi kendilerine yetecek bireyler olarak topluma kazandırılmaları için çeşitli projeler uygulanmaktadır.

Bu vesileyle, tüm engelli yurttaşlarımızın, “3 Aralık Engelliler Günü” nün de aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ