$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

UZUNDERE DEĞİL, SANKİ HAYALETKENT

UZUNDERE DEĞİL, SANKİ HAYALETKENT
  • 10.09.2017

GEÇTİĞİMİZ yılın başlarında İtalya’da yapılan Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı’nda, Türkiye’nin 11’nci Sakin Kenti olarak ilan edilen Uzundere, sakinliği ve sessizliği farklı algıladı, adeta “terkedilmiş” bir ilçe kimliğine büründü.

Temizliği, doğal güzelliklerinin çokluğu ve zenginliğinin yanında ilçesini ülkemizin sayılı turizm merkezleri arasına sokmayı hedefleyen ileri görüşlü bir belediye başkanına sahip olmasına rağmen, bir türlü helva yapıp da yemesini beceremeyen Uzundere, sanki de “hayalet kent” görünümü aldı.

Yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte, Uzundere’ye özellikle “sıla-i rahim” yapmak amacıyla gelen tatilcilerin dönmesiyle, iyiden iyiye sessizliğe bürünen Uzundere’de hedeflerin yeniden belirlenmesi, daha farklı, ekonomiyi canlandıracak stratejiler geliştirilmesi bekleniyor.

Tortum Gölü ve Şelalesi’nin yanında, Öşvank ve Haho Kiliseleri, tırmanışa elverişli kayalık dağları, doğül güzellikleri ve de yöreles ürünleri ile Erzurum ilçeleri arasında öne çıkan Uzundere’de, erzurumdanhaberler.com olarak cumartesi günü, saat 17.00 sıralarında çektiğimiz fotoğraflar, işin vehametini gözler önüne seriyor.

Esnafın adeta sinek avladığı Uzundere’nin, uzandığı yerden kaldırılması için ilçe imkanlarının yeterli olmadığına işaret eden vatandaşlar, başta Kültür ve Turizm bakanlığı’ndan destek beklediklerini belirtti, “Bu konuda milletvekillerimizden de ilçemizin elinden tutmasını bekliyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ