$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

VALİ MEMİŞ, SEYİRCİYİ TİYATRO SANATÇILARI İLE BİRLİKTE SELAMLADI

VALİ MEMİŞ, SEYİRCİYİ TİYATRO SANATÇILARI İLE BİRLİKTE SELAMLADI
  • 16.03.2019

ERZURUM Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Evlendirme”, seyirciden “tam not” alırken, oyunun sonunda seyirciyi bir tiyatro sanatçısı gibi selamlayan Vali Okay Memiş, bir de bilgi verdi, “Erzurum’un en önemli eksiklerinden birisi kültür merkezidir. Biz idareciler, kamu bunalarında idari kısımların büyük ve geniş olmasına nedense önem veririz. Göreve başladığımda, inşaatı devam eden kültür merkezinde de ayrı yanlışı gördüm, müdahale ettim ve çok küçük tutulan tiyatro salonu ile idari bölümlerin yerini değiştirttim” dedi.

Daha önceleri Mumcu Caddesi üzerindeki binasında faaliyetlerini sürdüren Erzurum Devlet Tiyatrosu, çıkan yangında kullanılamaz hale gelmişti. uzun süren yer arayışından sonra, Erzurum DT’nin, Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin çok amaçlı salonunda geçici olarak hizmet vermesi kararlaştırılmıştı. Birkaç yıldan beri ayni salonda oyunlarını sergileyen Erzurum DT, perdelerini iki perdelik “Evlendirme” oyunu ile tiyatroseverlere açtı.

Barış Bölükbaşı’nın yazdığı, Mustafa Mutlu’nun yönettiği, Levent Aras, Ömer Menteşe, Samet Alaysan, Fazıl aksakal, Bilal Hüseyinoğlu, Kübra Çanakçı, elif Ayça Aksu, ahmet Metehan Şahiner ve Mertcan Polat’ın rol aldığı oyunu Vali Okay Memiş de eşiyle birlikte izledi. Salonu dolduran teyatroseverlerin keyifle izlediği oyun birbuçuk saat sürdü.

Oyun sonrasında sanatçıları tek tek kutlayan ve kendilerine çiçek sunan Vali Okay Memiş, daha sonra bir sanatçı gibi aralarına girerek salondaki seyircileri selamladı. Vali Memiş, Erzurum’un önemli eksiklerinden kültür merkezi projesinin yapımının devam ettiğini hatırlattı. Sahnede, sanatçıları da bilgilendiren Vali Memiş, “İdari binaların çok geniş, oyun salonlarının ise aksine daha küçük tutulduğu projeye müdahale ettim. İdari binalar ile oyun salonlarının yerlerini değiştirttim. Kültür merkezi tamamlandığında tiyatro oyunları, konserler ve benzeri etkinlikler çok daha rahat bir ortamda gerçekleşecek” dedi. Vali Memiş’in verdiği bilgi, salondan alkış aldı. erzhaber / Fotoğraflar: Ahmet POLAT

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ