$ DOLAR → Alış: 8,16 / Satış: 8,20
€ EURO → Alış: 9,71 / Satış: 9,75

DEVA’LI KADINLARIN ŞİDDET TEPKİSİ

DEVA’LI KADINLARIN ŞİDDET TEPKİSİ
  • 07.03.2021

YARIN (8 Mart) kutlanacak olan Dünya Kadınlar Günü’nü, DEVA Partili kadınlar bir gün öncesinde parti il binasında bir araya gelerek kutladı, hem kadına yönelik şiddet olaylarını kınadı, hem de pasta keserek düşman çatlattılar.

DEVA Partisi Erzurum Kadın Politikaları Başkanı Dilruba Turan ve yardımcısı Gülten Kartal’ın davetiyle, partili kadınlar il binasında bir araya gelerek günlerini bir gün önceden kutladılar.

Son yıllarda ülke genelinde kadınlara yönelik şiddet ve öldürme olaylarında büyük artış görüldüğünü, bunun da sadece ekonomik göstergelerin kötüye gidişiyle tanımlanamayacağını belirten  Dilruba Turan, insan hak ve özgürlüklerindeki yanlı ve yanlış uygulamaların bu kötü gidişte büyük rol oynadığına dikkati çekti.

Kimi kadının hak ve özgürlüğün ne anmala geldiğini ve hakkının ne olduğunu bilmediğini kaydeden Başkan Turan, “Cennet anaların ayağı altındadır” hadisini hatırlattı, kadına gereken saygının gösterilmesini ve çalışan kadınlara haklarının kısıtlanmaksızın verilmesi gerektiğini bildirdi.

Kadınlar Günü nedeniyle hazırlanan pastanın kesildiği, çayların yudumlandığı günün organizasyonunu yapan Başkan Dilruba Turan ile yardımcısı Gülten Kartal, il Başkanı Vahit Bingöl’den övgü ve teşekkür aldılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ