$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

YAZ BİTTİ, AKIL BAŞA YENİ GELDİ!

YAZ BİTTİ, AKIL BAŞA YENİ GELDİ!
  • 21.10.2016

01-alii-2

ERZURUM‘un genelde eski mahallelerinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında, eski binalar yerle bir edilirken, “neden yıkılan yerler yapılmıyor” eleştirilerine şaka gibi bir cevap geldi. Üç Kümbetler’in yan tarafındaki arsa üzerinde şantiye binası kurulduğunu görenler, şaşkınlıklarını gizleyemediler. Şantiyenin, çevredeki tescilli eski binaların restorasyonu amacıyla kurulduğu öğrenildi.

erzurumdanhaberler.com’un yakın takibine aldığı tarihi mekanların bulunduğu eski mahallelerden Sultan Melik’de ilk defa bir hareketlilik görenler, hem sevindi, hem şaşırdılar.

Şimdiye kadar iş makinaları ve yıkımları görmeye alışık olan vatandaşlar, şantiyenin çevrede tescilli bulunan yıkık evlerin restorasyonu amacıyla kurulduğunu öğrendiklerinde sevindi, “Ama kış geliyor. Birkaç hafta sonra Erzurum’da havalar çok daha soğuyacak, belki kar yağacak. Koca yaz geldi, geçti. Neden yaz mevsimi değerlendirilmedi de, kışın gelmesine yakın bir zamanda şantiye kuruldu. İnsana yapılanlar kamera şakası gibi geliyor” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ