$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

YENİGÜN’Ü KUTLUYORUZ…

YENİGÜN’Ü KUTLUYORUZ…
  • 31.03.2017

BAŞBAKANLIK Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM), yerel medyanın gelişimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği, bu yıl 15 Temmuz’un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına düzenlenen “30’uncu Yerel Medya Özendirme Yarışması”nda, Erzurum Yenigün Gazetesi, sayfa tasarımında ikincilik ödülüne layık görüldü.
BYEGM’nin düzenlediği 30’uncu Yerel Medya Özendirme Yarışması’na Türkiye genelinden 629 eser başvurdu. Yapılan değerlendirmede, rakipleri arasından sıyrılan Erzurum Yenigün Gazetesi, ikincilik ödülü ile ödüllendirildi. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) internet sitesinden duyurulan haber, Yenigün Gazetesi’nde büyük sevinç yaşattı.
O SAYFA ÇOK BEĞENİLMİŞTİ
Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Samet Özünal’ın ödüle layık görülen eseri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Erzurum’da tutulan demokrasi nöbetlerinin adeta sembolü haline gelmişti. 7 Ağustos’ta İstanbul’da gerçekleştirilen Yenikapı Mitingi’ni Erzurum’daki okurlarına özel bir sayfayla sunan Yenigün, söz konusu çalışmayı daha sonra bakanlar ve milletvekillerinin yanı sıra, belediye başkanlarından STK temsilcilerine varıncaya kadar Erzurum’daki çeşitli kurum ve kuruluşlara çerçeveleterek hediye etmişti. Yenikapı ruhunu yansıtan özel kapak, gösterilen büyük ilgi üzerine sonraki günlerde de poster halinde Erzurum geneline dağıtılmıştı.
MUTLULUĞUMUZ İKİYE KATLANDI
Aldıkları ödülle ilgili bir değerlendirme yapan Samet Özünal, 7 Ağustos’ta gerçekleştirilen Yenikapı Mitingi’nde toplumun tüm kesimlerinin siyasi hiçbir üsluba bürünmeden kalın bir zincirin halkaları gibi bir araya geldiğini ifade ederek, “Yaşadığımız bu hadise bir kez daha göstermiştir ki; yeryüzünde daha birçok destanı peş peşe yazabilecek bir tek millet vardır, o da necip Türk Milleti’dir. Yenigün Gazetesi olarak biz de, bu birlikteliğimizi görsel açıdan ifade etme adına 8 Ağustos günü Erzurum’da tarihe böyle bir not düşmeye çalıştık. Eserimizin ödüle layık görülmüş olması, mutluluğumuzu ikiye katladı. Yenigün Gazetesi olarak Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ