$ DOLAR → Alış: 12,65 / Satış: 12,70
€ EURO → Alış: 14,27 / Satış: 14,33

AA ERZURUM’DA BELEDİYE VARMIŞ!

AA ERZURUM’DA BELEDİYE VARMIŞ!
  • 09.10.2020

SON zamanlarda Erzurum’un cadde ve sokakbaşlarına dikilen daha çok ahde vefayı çağrıştıran yön ve tanıtım tabelaları, gören herkese dudak büktürüyor. Vatandaşa, “daha önceleri neredeydiniz” dedirten, peyzaj uygulamaları, yol düzenlemeleri, park ve bahçe çalışmaları, farklı sosyal ve sportif etkinlikler, “Erzurum’da belediye varmış da haberimiz yokmuş” yorumlarını beraberinde getiriyor.

VEBAL Mİ GİDERİLİYOR?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde ikinci dönemini yaşayan, ilk dönemini; bugün hiç biri Erzurum’da olmayan, İstanbul’dan transfer “saz arkadaşları” ile yatışta geçiren Mehmet Sekmen’i şimdilerde “Erzurum’a hizmet aşkı(!)” sardı. Geçtiğimiz yıllarda, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler tarafından bir çırpıda yok edilen eski mahallelerin yaşattığı vebali, Mehmet Sekmen sokaklara Erzurum’un tanınmış şahsiyetlerinin isimlerini vererek gidermeye, dolayısıyla gönül almaya çalışıyor.

“Yıkıma projesi” halini alan kentsel dönüşüm sonucu ortadan kaldırılan, acımasızca yok edilen mahallelerde köşebaşlarına dikilen, gören çoğu insanı da fazlasıyla şaşırtan yön ve tanıtım tabelalarında, Erzurum’un tanınmış; sanatta, sporda, sosyal etkinlikte iz bırakmış şahsiyetlerin isimlerine yer verilmesi, “isabetli bir uygulama” şeklinde değerlendirildi.

SEÇİM YATIRIMI MI?

Erzurum Kalesi’nin çevresinde sürdürülen Kültür Yolu Projesi başta olmak üzere Palandöken ve Recep Akdağ Caddeleri’nde yaptığı düzenlemeler ile dikkati çeken Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa “daha önceleri neredeydiniz” dedirtiyor.

Geçtiğimiz yıllarda Erzurum’un hem zamanını ve hem de kaynaklarını çarçur eden, çoğu kuruyan ağaçlara çuval dolusu para harcayan, köstebek yuvasına dönmüş yolları, su tutmayan havuzları görmezden gelen; bar oynama rekoru kırma, Cumhuriyet Caddesi’nde gemi yürütme gibi akla hayale gelmeyecek etkinliklerin yanında onlarca konser programına büyük paralar harcayan Büyükşehir’in ani dönüşü ve tutarlı hizmetler yapmaya başlaması, “muhtemel bir erken seçime hazırlığı” şeklinde yorumlanıyor.

YENİ ÇARDAKLAR KURULDU

Palandöken Caddesi’ni sanki yeni baştan düzenleyerek, asfalt ve bordürlerini yenileyen, yolun her iki tarafına karşılıklı çardaklar kuran, çocuklara oyun alanları açan, çevre düzenlemesiyle yöre sakinlerine özlemini çektikleri bir hizmeti sunmayı başaran Büyükşehir Belediyesi vatandaşı “Erzurum’da belediye varmış da haberimiz yokmuş” dedirterek şaşkına uğrattı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ