$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

EN OKUNAKLI VE OTURAKLI KAFE

EN OKUNAKLI VE OTURAKLI KAFE
  • 14.12.2017

UZUN zaman Kılıçoğlu Pastanesi adı altında üniversite camiasına hizmet veren bina, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 5 yıldızlı kitap kafeye dönüştürüldü.

İşletmecisi FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle boşaltılan ve yeni baştan dizayn edilen binada “Şiraze” adı altında hizmet vermeye başlayan kitap kafe, birkaç gün içinde hemen herkesin ilgi odağı oldu.

Son derece modern çizgileri ile dikkati çeken Şiraze, nezih bir mekan oluşunun yanında, “farklı işletmecilik anlayışı” ile de müşterilerine hizmet veriyor.

Kafenin bir bölümünün kitaplık haline getirildiğini belirten yetkililer, “Kitaplığımızda yaklaşık 12 bin adet kitap var. Müşterilerimizden isteyene, istedikleri kitabı ücreti mukabilinde satıyoruz. Müşteri çıkışta, kitabını da beraberinde götürüyor. Raflardan kitapları alıp okuyup, tekrar yerine koymak yasak. Kitap okumak isteyen, istediği kitabı satınalmak zorunda. Tabi isteyen beraberinde kitap getirebilir, gelip burada edebi sohbetler yapabilir. Müşterilerimize kitap satışının yanında, ucuz fiyattan çay, kahve ve küçük çaplı yiyecek, içecek türleriyle de hizmet veriyoruz” dediler.

Atatürk Üniversitesi’ne böylesi farklı bir mekanı kazandıran Rektör Ömer Çomaklı’ya teşekkür eden vatandaşlar, “Kitap kafe düşüncesi gerçekten mükemmel. Son derece şık bir görünüme sahip böylesi bir mekanda bir yandan çay, kahve yudumlayıp, diğer yandan kitap okumak insana keyif veryor. Bu tür kültür mekanlarının şehrin değişik noktalarında da boy göstermesi, özellikle gençlerin kitapla buluşması ve tanışması açısından büyük yarar sağlayacaktır” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ