$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

KIZAKTA ERZURUM’A YETİŞEN OLMADI

KIZAKTA ERZURUM’A YETİŞEN OLMADI
  • 28.01.2017

BURSA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Uludağ Kış Şenliği”ne katılan Erzurumlu kızakçılar, ilk üç sırayı kimseye bırakmadı.
İkinci Gelişim Bölgesi’ndeki şenliğin açılışına, önceki İçişleri Bakanı ve  Ak Parti  Bursa  Milletvekili Efkan Ala, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepe ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Büyükşehir  Belediye Başkanı Altepe, burada yaptığı konuşmada,  Uludağ’da kış turizmine yönelik her türlü etkinliğin yapıldığını hatırlattı, “Kayak yarışlarımız, kızak ve snowboard yarışlarımız var. Geleneksel sporlarımızdan olan atlı kızaklar burada yarışıyor. Herkesi  Uludağ’ın doğal güzelliklerini yaşamaya ve bu etkinliğe katılmaya davet ediyorum. Belediye olarak  Uludağ’daki yatırımlarımızı artırdık. İnşallah önümüzdeki sezon çok daha değişik bir  Uludağ olacak.  Uludağ çok önemli bir etkinlik merkezi ve buluşma yeri olacak ve tekrar o eski canlılığının daha ötesine geçecek” dedi.
Konuşmaların ardından başlayan kızak yarışmalarının startını önceki İçişleri Bakanı Efkan Ala verdi. Atlı Kızak Yarışları’nda Erzurum Dadaşköy Spor Takımı Birinci, Erzurum Şengel Spor Kulübü İkinci ve Erzurum Candadaş Spor Kulübü üçüncü oldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ