$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

ERZURUM KADINININ SEVDA MASALI

YAKLAŞIK 27 AY ÖNCE KURULAN KADAMA KADIN KOOPERATİFİ’NİN DÜMENİNDE BULUNAN ECZACI CANAN UÇAR, GEÇEN KISA ZAMAN İÇİNDE ÖNEMLİ İŞLER BAŞARMIŞ OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞADIKLARINI SÖYLEDİ, ÜLKE GENELİNDE “EN BÜYÜK KADIN KOOPERATİFİ OLMAYI” HEDEFLEDİKLERİNİ BİLDİRDİ

ERZURUM KADINININ SEVDA MASALI
  • 18.06.2022

DÜNYAYI kasıp kavuran pandemi belasının patlak verdiği günlerde kurulan, kurulduğu tarihten itibaren de sıkıntılı bir sürecin içinde kendini bulan KADAMA Kadın Kooperatifi’nin kaptanı Eczacı Canan Uçar, KADAMA Konak’ta düzenlediği basın toplantısında elde ettikleri başarıları dile getirdi, yüzlerce kadın ile yolculuklarını devam ettirdiklerini söyledi, toplantı sonrasında da erzurumdanhaberler’e de özel olarak veciz sözlerle yola çıkış amaçlarını anlattı.

KADAMA Kadın Kooperatifi Başkanı Canan Uçar, düzenlediği basın toplantısında “Siz yoksanız biz noksanız” sloganıyla hareket ettiklerini, Erzurum’da yaşayan her kadının  hikâyelerini önemsediklerini bildirdi. Kuruluşlarının üzerinden 27 ay geçtiğini hatırlatan Başkan Uçar, ulaştıkları noktayı önemli bulduğunu belirtti, hedeflerinin KADAMA’yı Türkiye’nin en büyük kadın kooperatifi yapmak olduğunu söyledi.

Basın mensuplarına açıklamalarından sonra mantı ikram eden Canan Uçar, kooperatif olarak kadınların bildikleri en iyi işi yapmalarına imkan sağladıklarına dikkat çekti. Erzurum’un geleneksel ürünlerinin ve el emeğinin en güzel örneklerini sergilemenin uğraşı içinde olduklarını kaydeden Canan Uçar, aynı zamanda kadının istihdama katılmasını hedeflediklerini bildirdi. Uçar, daha sonra şunları söyledi:

“- Mart 2020’den bugüne sizlerle ilk kez tanıştığımızKADAMA Kafe’nin yanına, şu an bulunduğumuz KADAMA Konak’ı ekledik. Bununla da kalmadık KADAMA ehram, karnavas bezi ve el emeği atölyesini ve KADAMA meyve sebze kurutma ve paketleme tesisini ailemize dahil ettik.  7 kurucu kadın üye ile başlattığımız yolculuğumuzda sayımızı kısa sürede önce 20’ye ve derken 40 ortağa ulaştırdık.. 350’den fazla kadına bir ya da birçok kez aralıklı iş imkânı verdik. Geçtiğimiz 27 ay içinde 3 adet tescilli marka, 750’nin üzerinde ürün çeşidi ve bunların üretim, paketleme ve satış izinlerine sahip olmanın gururunu yaşadık. Ayrıca kendi barkod sistemimize sahip olmanın ve ürünlerimizin Erzurum’un turizm yüzü olan otellerde tanıtılmasının ve ulusal e-ticaret pazaryerlerinde ve internet yemek siparişlerinde var olmanın haklı gururunu ve heyecanını sizlerle de paylaşmak istedik. Bu kooperatif; KADINA VE EMEĞE DEĞER VERENLER İÇİN bir yolculuk kitabı; ERZURUMU VE GEÇMİŞİNİ BİLENLER İÇİN geçmişten geleceğe bir avuç azık, MASAL SEVERLER İÇİN büyük bir sevda masalı… Bilin istedik.” erzhaber

TIKLAYIN İZLEYİN

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ