$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

ERZURUM’UN BAŞARILI ÇOCUKLARI

ERZURUM’UN BAŞARILI ÇOCUKLARI
  • 15.12.2021

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda başarılı projeler, Yakutiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görücüye çıktı. Sergide en çok ilgi gören projelerden birisi, Hayrunnisa Cellat’ın “Atayurt’tan Anayurt’a Dedem Korkut” projesi oldu. Ankara’da çok sayıda özel okulun, her türlü imkanlarını seferber ederek hazırladıkları projeleri geride bırakan ve ilk 4’e giren projenin sahibi Hayrunnisa Cellat, başarısından dolayı takdir edildi.

Yakutiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı projeler, okul salonunda sergilendi. Serginin açılışı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Yeşilyurt, Erzurum Kültür,Sanat ve Eğitim Derneği (ERSANDER) Başkan Vekili Doğan Hattatoğlu, Erzurum İbrahim Hakkı Hazretleri Derneği (ERİHDER) Başkanı Nuri Toparlak, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül ile bazı okul müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

ERSANDER’DEN ALKIŞ

Proje Yöneticisi Özkan Yetkin ile Okul Müdürü Cengiz Savaş’ın ev sahipliğinde öğrencilerden bilgi alan konuklar, bir birinden ilginç projelerin hikayesini ilgiyle dinlediler. Projelerin çok zor şartlar altında ve imkansızlıklara göğüs gerilerek hazırlandığını öğrendiklerinde çok etkilendiklerini belirten ERSANDER Başkan Vekili Doğan Hattatoğlu, şartların eşit olması ve imkan sağlanması halinde çocuklarımızın ne denli başarılı olacaklarını kanıtladıklarını görmüş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Yavuz Demir’in organizasyonunda gerçekleşen serginin iki gün açık kalacağı kaydedildi. erzhaber

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ