$ DOLAR → Alış: 8,16 / Satış: 8,20
€ EURO → Alış: 9,71 / Satış: 9,75

ERZURUM’UN İŞTAH KABARTAN ARSALARI

ERZURUM’UN İŞTAH KABARTAN ARSALARI
  • 17.02.2021

YILLARIN ihmaline uğrayan mahallelerindeki eski binalar başta olmak üzere, Yenişehir’deki New City Konutları ve Yakutiye Araştırma Hastanesi’nin yerinde, yine Yoncalık’ta, askeri lojmanların sökülmesiyle ortaya çıkan ve müteahhitlerin ağzını sulandıran kıymetli arsaların nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu. 

Atatürk Üniversitesi tarafından uzun yıllar “Yakutiye Araştırma Hastanesi” adı altında hizmet verirken boşaltılan ve korumasız bırakıldığı için de kısa zamanda hem talan edilen, hem de fuhuş yatakhanesine ve uyuşturucu batakhanesine dönüşen, sonrasında yıkım kararı alınan binaların söküm işi tamamlandı.

Aynı şekilde, çok sayıda vatandaşın mağdur olmasına yol açan aynı semtin merkezindeki New City Konutları’nın, yine Yoncalık’ta Mahallesi’ndeki askeri lojmanların dökümüyle birlikte müteahhit deyimiyle “yüzük kaşı” değerinde “ağız sulandıran ve iştah kabartan” arsalar ortaya çıktı.

Eski kışların ve soğukların yerini çok daha ılıman bir havaya bırakmış olmasının sağladığı avantajı iyi değerlendiren inşaatçılar, devam eden işlerinde önemli mesafeler alırken, şehrin değişik kesimlerinde de, söküm ve yıkım işlerinin tamamlanmasıyla birlikte ağız sulandıran arsalar, kendilerini göstermeye başladı.

Gavurboğan’dan Hacı Cuma’ya, Veyisefendi’den Hasani Basri’ye, Yenişehir’den Yoncalık ve Gez Mahallesi’ne varıncaya kadar, şehrin merkezi noktalarında ortaya çıkan, her biri inşaat yapmaya son derece elverişli binlerce, on binlerce metrekare arsanın nasıl değerlendirileceğini merak eden vatandaşlar, belediye başkanlarından şehrin sosyal ve ekonomik yönden gelişmesine katkı yapacak projeler beklediklerini belirtiyor, “Erzurum’u daha fazla betona gömmeyin, bu kadim memlekete yazık etmeyin” diye konuşuyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ