$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

FIRINCI SEVİNMEYE ZAMAN BULAMADI

FIRINCI SEVİNMEYE ZAMAN BULAMADI
  • 24.11.2021

EKMEĞE istedikleri zammı alamadıkları için geçtiğimiz günlerde üretim kısıtlamasına giden fırıncılar, istedikleri zammı “kısmen” aldı, ancak sevinmeye fırsat bulamadan yeni bir un zammı ile karşı karşıya kaldılar.

Son zamanlarda unun çuvallına art arda gelen zam nedeniyle maliyetleri karşılayamaz hale gelen fırıncılar, Büyükşehir Belediyesi’nin gelen taleplere duyarsız kalması üzerine bir günlüğüne üretim kısıtlamasına giderek seslerini duyurmaya çalışmış, bu teşebbüsleri de erzurumdanhaberler’in sosyal medya sayfasında “Fırıncılar ekmeğe zam istiyor” başlığıyla yer almıştı.

Fırıncıların istediği iki buçuk lirayı fazla bulan, üretim yapmayan kapalı fırınları kiralayarak burada halk ekmeği üretmeye, ürettiği ekmeği de tanesi 1 lira 25 kuruştan satarak gözdağı vermek isteyen Büyükşehir Belediyesi, yapılan sıkı pazarlıklar sonrasında fırıncılarla zam konusunda anlaştı.

Aralarında Büyükşehir Belediyesi’nin dışında Fırıncılar Odası, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinin de bulunduğu komisyon, Erzurum’da 220 gram ekmeğin fiyatını 2 lira olarak belirledi.

Zamlı fiyattan ekmek satışına yarından (25 Kasım 2021) itibaren başlanacak.

Uzun mücadeleler sonrası ekmeğe 50 kuruş zam kopartan fırıncıların hevesini, akşam saatlerinde un fiyatına gelen yeni bir zam kararı kursaklarında bıraktı. Son günlerde art arda gelen zamlarla birlikte unun çuvalının fiyatı 400 lira sınırına yaklaştı. erzhaber

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Mehmet nebi dedi ki:

    TMO Genel müdürü , fırıncılar unun çuvalın 180-220 TL ye, un fabrikaları veriyor bizde fabrika sahiplerine buğday veriyoruz dedi
    Kim doğru konuşmuyor acaba

YORUM YAZ