$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

HALK OYUNLARI’NDA UNUTULAN SESLER YANKILANIYOR! (Tıkla ve İzle)

HALK OYUNLARI’NDA UNUTULAN SESLER YANKILANIYOR! (Tıkla ve İzle)
  • 16.02.2020

ÖNCEKİ haftalarda Erzurum Halk Oyunları, Türküleri ve Turizm Derneği’nde gerçekleşen yönetim değişikliği semeresini göstermeye başladı. Selahattin Öğdüm yönetiminde görevi devralan ekip kolları sıvadı ve ilk olarak “unutulan” bir ses ile dernek binasını çınlattı. Dernek binasına yaklaştıklarında davul sesi ile irkilen üyeler, bar çalışmalarının başlayacağını öğrenince “haydi kolay gelsin” demekten kendilerini alamadılar.

BAŞKAN ÖĞDÜM KOLLARI SIVADI

Görevi devraldıktan sonra, yapacakları çalışmalar konusunda arkadaşları ile fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Erzurum Halk Oyunları, Türküleri ve Turizm Derneği Başkanı Selahattin Öğdüm, bar başta olmak üzere, halk türküleri, belki şiir ve tiyatro olmak üzere kültürel her alanda faaliyet göstermeye çalışacaklarını belirtti.

GERÇEK HOCA İŞBAŞINDA

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. İsmail Hakkı Gerçek yönetiminde daha öncelerden başlayan sanat müziği çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Başkan Öğdüm, “Dernek olarak faaliyetlerimizin omurgasını bugüne kadar Erzurum barları oluşturmuş. Efsane bir isim olan rahmetli Sebahattin Bulut yönetiminde çeşitli alanlarda ciddi faaliyetler yapan derneğimiz, sonrasında durağan bir döneme girmiş. Üzerimizdeki ölü toprağını atmak ve Erzurum kültürüne dün olduğu gibi, yarınlarda da önemli hizmetler vermek istiyoruz. Çocuklarımıza bar öğretmek ilk hedefimiz. Çocuklarına, torunlarına bar öğretilmesini isteyen anne, baba, dede ve nineleri derneğimize bekliyoruz” dedi.

Başkan Öğdüm, dernek binasının mutlaka elden geçirilmesi ve eksiklerinin giderilmesi gerektiğini özellikle vurguladı, bu konuda yerel yönetimlerden destek beklediklerini de ifade etti.

HALK OYUNLARI'NDA DAVUL SESİ!

– HALK OYUNLARI'NDA AYLAR, HATTA YILLAR SONRA!- BUGÜN HALK OYUNLARI VE TÜRKÜLERİ DERNEĞİ'NDEN İÇERİ ADIMINI ATANLAR, UNUTTUKLARI DAVUL SESİ İLE KEYİFLENDİLER.- ÖNCEKİ HAFTA DERNEK YÖNETİMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK SEMERESİNİ VERMEYE BAŞLADI. BAŞKAN SELAHATTİN ÖĞDÜM, BAR'DAN TÜRKÜ'YE, SANAT MÜZİĞİ'NDEN ŞİİRE VE TİYATROYA VARINCAYA KADAR HER ALANDA VAR OLMAYA ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ.- DERNEKTE BİR ARAYA GELEN GERÇLER BAR TUTTU, UMUT YEŞERTTİ, GELECEĞE YÖNELİK GÜZEL MESAJLAR VERDİLER.- ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. İSMAİL HAKKI GERÇEK YÖNETİMİNDE DEVAM EDEN TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU DA, KEYİFLİ BİR TÜRKÜYÜ erzurumdanhaberler.com TAKİPÇİLERİ İÇİN SESLENDİRDİ.

Erzurumdan Haberler paylaştı: 16 Şubat 2020 Pazar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ